• پنج شنبه،31 خرداد 1397
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری    
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 126
    کد: 116566
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۰/۱۸

    پنجره وب سایت انجمن کلانشهرهای جهان به روی مشهد 2017 گشوده شد

    معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد و دبیر شورای راهبردی مشهد 2017 از معرفی مشهد 2017 در وب سایت انجمن کلانشهرهای جهان (متروپلیس ) خبرداد.
    پنجره وب سایت انجمن کلانشهرهای جهان به روی مشهد 2017 گشوده شد

    به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد" موسی شربتدار" ضمن اشاره به همزمانی آغاز سال جدید میلادی و شروع رویداد مهم 2017 در عرصه فرهنگی جهان اسلام که درآن مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی خواهد شد اظهارداشت: انجمن کلانشهرهای جهان (متروپلیس) هر ماه یک عضو خود را به عنوان عضو ماه معرفی می کند و انتخاب مشهد از سوی این انجمن به عنوان عضو ماه و همزمان با آغاز سال نو میلادی، میتواند به پیشبرد اهداف مشهد برای تبدیل شدن به مرکزی برای تعاملات و تبادلات بین‌المللی کمک نماید.
    وی افزود: در پی رایزنی‌های انجام گرفته با انجمن متروپلیس و شروع دوره سالانه این انجمن ، و همزمانی آغاز رویداد 2017 شهر مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در منطقه اوراسیا، مشهد به عنوان شهر ماه توسط این انجن در وب سایت متروپلیس به ادرس اینترنتی www.metropolis.org به دیگر اعضا معرفی شد.
    شربتدار با اشاره به عضویت بالغ بر 138 کلانشهر از سراسر جهان در متروپلیس گفت: معرفی بیشتر مشهد در این سازمان جهانی همزمان با جهان اسلام توسط سازمان علمی، آموزشی و فرهنگی کشورهای اسلامی (آیسسکو) می‌تواند به پیشبرد اهداف مشهد برای تبدیل شدن به مرکزی برای تعاملات و تبادلات بین‌المللی کمک نماید.
    وی با اشاره به مخاطبان و فعالان انجمن متروپلیس خاطرنشان کرد: معرفی مشهد و رویدادهای بین‌المللی سال 2017 در این مجموعه می‌تواند به جلب توجه فعالان بین‌المللی حوزه‌های فرهنگی و شهری منجر شود و در همین راستا هشتمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت و برنامه‌ریزی شهری و اجلاس شهرداران جهان اسلام نیز در وب سایت مجموعه متروپلیس معرفی شده‌اند.
    معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد در پایان با اشاره به ضرورت معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شهر مشهد افزود: تلاش داریم با استفاده از فرصت‌های مشهد 2017، در سال جاری و سال‌های آتی مشهد را به عنوان شهری جهانی به دنیا معرفی کنیم.
    شایان ذکر است : شهر مشهد عضو هیات مدیره کلانشهرهای جهان می باشد و شهردار مشهد جناب اقای سید صولت مرتضوی قائم مقام منطقه ای این انجمن در منطقه اسیای غربی می باشد.

    تعداد بازدید: 126
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
تلفن : 05132244206
فاکس : 05132244207
پست الکترونیک : planning@mashhad.ir

میدان شهدا،ساختمان توسعه شهرداری،طبقه چهارم

تلفن:روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی  05138491451

آدرس :
   کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد  و تامین و به روزرسانی محتوای توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد انجام میگردد
    طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد