• پنج شنبه،31 خرداد 1397
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری    
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 83
    کد: 122312
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۲/۲۵

    تعریف 980 پروژه برای بودجه 2925 میلیارد تومانی سال 96 شهرداری مشهد/ یک سوم بودجه سال 96 شهرداری مشهد به حمل و نقل عمومی اختصاص یافت

    یکصد و شصت و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ادامه لایحه بودجه شهرداری مشهد مقدس، بودجه حوزه اقتصادی و تبصره‌های مشترک بودجه سازمان‌ها را تصویب کرد.
    تعریف 980 پروژه برای بودجه 2925 میلیارد تومانی سال 96 شهرداری مشهد/ یک سوم بودجه سال 96 شهرداری مشهد به حمل و نقل عمومی اختصاص یافت

     به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ، یکصد و شصت و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر با بررسی ادامه جدول شماره 12 لایحه بودجه سال 96 شهرداری آغاز شد.
    حجت الاسلام حسنعلی اخلاقی امیری، عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در مورد برنامه زیباسازی شهری این جدول اظهار کرد: سازمان زیباسازی شهرداری بنا به دلایلی در سال جاری تشکیل نشد و در آلبوم سال 96 نیز بر راه‌اندازی آن تاکید شده است.
    وی افزود: در این آلبوم بودجه 12 میلیارد تومان برای زیباسازی شهری مشهد که پایتخت فرهنگی جهان اسلام است انتخاب شده است که اصلا کفاف زیباسازی شهر را نمی‌دهد.
    این عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌کنم بیشتر بودجه‌های این برنامه با کم شدن سرفصل‌ها به طراحی و اجرای مبادی ورودی اختصاص یابد که بنده 7 میلیارد تومان برای این حوزه پیشنهاد نموده‌ام.
    اخلاقی امیری ادامه داد: طرح مبادی ورودی شهر بعد از برگزاری مسابقه، نهایی شده است که بودجه کافی برای اجرا وجود ندارد همچنین پیشنهاد می‌کنم 4 میلیارد و 500 میلیون تومان نیز برای نورپردازی تخصیص داده شود.
    محمد سهیلی، رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر مشهد مقدس عنوان کرد: همه پروژه‌های این برنامه در کمیسیون فنی، عمران و طرح‌ریزی شهری بررسی تصویب شده که مورد توافق تلفیق نیز قرار گرفته است.
    وی افزود: 5 میلیارد و 600 میلیون تومان برای مبادی ورودی شهر در نظر گرفته شده است که در صورت نیاز افزایش می‌یابد.
    محمدحسین جهانبخش، دیگر عضو شورا در این خصوص بیان کرد: در شهر مشهد میدانی نداریم که المان‌سازی شاخصی در مدیریت شهری چهارم برای آن اتفاق افتاده باشد.
    وی با تاکید بر اینکه برای زیباسازی، المان‌ها و نورپردازی شهر باید بودجه بیشتری در نظر گرفته شود، خاطرنشان کرد: طراحی ورودی‌های شهر هنوز به اتمام نرسیده است که در این کار باید تسریع شود.
    اختصاص بودجه به 980 پروژه در بودجه سال 96 شهرداری مشهد
    موسی شربتدار، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد مقدس نیز در این باره گفت: ارائه این پیشنهادات در آخرین لحظات بررسی بودجه سال 96 شهرداری در صحن علنی شورا و بدون انجام کار کارشناسی، درست نیست.
    وی تصریح کرد: 2 هزار و 500 پروژه از محلات و معاونت‌ها دریافت شده است که ما فقط توانسته‌ایم برای 980 پروژه بودجه اختصاص دهیم.
    بعد از صحبت‌های موافقان و مخالفان پیشنهاد اخلاقی امیری، این پیشنهاد تصویب شد.
    در ادامه جلسه، بعد از تصویب برنامه ساماندهی بافت‌های ناکارآمد شهری با اعتبار 2 میلیارد و 400 میلیون تومان، نوبت به بررسی برنامه حمل و نقل عمومی رسید.
    به دنبال اجرای مصوبات شورا هستیم
    محمود عامری‌فرد، رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در این باره گفت: در کمیسیون تلفیق وقتی برای طرح‌ پروژه‌های حمل و نقل عمومی اختصاص داده نشد.
    وی با اشاره به اینکه بودجه حمل و نقل عمومی در سال 96 حدود 20 درصد کاهش یافته است، ادامه داد: البته ما قائل نیستیم که حتی یک برنامه هم به این حوزه اضافه شود و فقط به دنبال اجرای مصوبات شورا در این حوزه هستیم.
    990 میلیارد تومان برای حمل و نقل عمومی در سال 96
    موسی شربتدار، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد مقدس نیز خاطرنشان کرد: به نظر من این برداشت‌ها زمانی اتفاق می‌افتد که برنامه، ماموریت‌ها و حوزه معاونتی را با هم یکی ببینیم.
    وی افزود: در حال حاضر 990 میلیارد تومان یعنی یک سوم بودجه شهرداری در سال 96 به حوزه حمل و نقل عمومی اختصاص داده شده است.
    محمد سهیلی، نایب رییس اول شورای اسلامی شهر مشهد مقدس نیز با اشاره به اختصاص یک سوم بودجه شهرداری به حوزه حمل و نقل عمومی، عنوان کرد: ما نمی‌توانیم از منابع برنامه‌های دیگر برداشته و به حوزه حمل و نقل عمومی اختصاص دهیم.
    در نهایت با رای اعضا مقرر شد روز چهارشنبه جلسه کمیسیون تلفیق تشکیل شده و برنامه حمل و نقل عمومی با پیشنهادات جدید کمیسیون حمل و نقل و ترافیک بررسی و تصویب شود.
    برنامه بعدی که مورد بررسی قرار گرفت به شبکه معابر شهری اختصاص داشت. غلامحسین صاحبی در این مورد گفت: سال گذشته دو پروژه در معابر منطقه 6 وجود داشت که اجرایی نشد.
    وی پیشنهاد داد از سرجمع اعتبارات نسبت به احداث پل کنار بازار حافظ برای اتصال 75 متری رضوی به بولوار کارمندان و همچنین دوربرگردان صدمتری به مصلی اقدام شود. این پیشنهاد با رای موافق اعضا همراه شد.
    همچنین حسنعلی اخلاقی امیری، دیگر عضو شورا نیز پیشنهاد داد تا 3.5 میلیارد تومان کاسته شده از بودجه پژوهش و مطالعات به سرفصل ایجاد و توسعه مسیرهای دوچرخه اضافه شود تا شهرداری بتواند برای اجرایی نمودن مصوبه شورا مبنی بر احداث 100 کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری اقدام نماید که این پیشنهاد نیز تصویب شد.
    در نهایت با اضافه شدن این مبلغ، برنامه شبکه معابر شهری با اعتبار 392 میلیارد و 500 میلیون تومانی به تصویب رسید و ردیف شبکه دوچرخه با اضافه شدن این مبلغ از 765 میلیون تومان به 4 میلیارد و 265 میلیون تومان افزایش یافت.
    پیشنهادات خلیل موحدی محصل در مورد افزایش یک میلیارد تومان به اعتبارات پیاده‌روسازی منطقه یک و اختصاص 2 میلیارد تومان جهت طراحی و اجرای پارک میدان کوثر در منطقه 9 در این برنامه به کمیسیون تلفیق ارسال شد.
    در ادامه جلسه و پس از تصویب برنامه کنترل ترافیک شهری با بودجه 21 میلیارد و 413 میلیون تومانی که 7 میلیارد و 450 میلیون تومان از آن به احداث، توسعه، تجهیز و تعمیرات اساسی پارکینگ‌های عمومی اختصاص یافته است، برنامه فضای سبز شهری مورد بررسی قرار گرفت.
    اختصاص بودجه 133 میلیارد تومانی به فضای سبز شهری
    غلامحسین صاحبی در مورد بودجه فضای سبز شهری اظهار کرد: در بودجه پیشنهادی، بودجه فضای سبز منطقه 2 با کاهش 35 درصدی، منطقه 4 با کاهش 58 درصدی و منطقه 7 نیز با کاهش 54 درصدی برخوردار بوده است.
    وی افزود: پیشنهاد می‌دهم 70 میلیارد تومان به بودجه این برنامه افزوده شود تا این کاهش‌ها جبران شود که این رقم را نیز می‌توان از محل وصول مطالبات شهرداری تامین کرد.
    اعضای شورا با این پیشنهاد مخالفت کردند.
    در نهایت برنامه فضای سبز شهری با بودجه 133 میلیارد و 606 میلیون تومانی به تصویب رسید که از این مبلغ، 27 میلیارد تومان به پارک‌های شهری، 33 میلیارد تومان به احداث و توسعه پارک‌های محلی، 11 میلیارد تومان به فضای سبز معابر، 20 میلیارد و 661 میلیون تومان به منابع آبی فضای سبز شهری و همچنین 24 میلیارد تومان به راهبری و نظارت بر فضای سبز اختصاص یافت.
    در ادامه، برنامه پسماند شهری نیز با بودجه 2 میلیارد تومانی، برنامه محیط زیست و بهداشت عمومی شهر با اعتبار 7 میلیارد و 596 میلیون تومانی، برنامه مشاغل و مراکز خرید شهری با اعتبار 10 میلیارد و 100 میلیون تومانی، برنامه تاسیسات شهری و هدایت آب‌های سطحی با بودجه 41 میلیارد و 989 میلیون تومان و برنامه ایمنی شهری با 9 میلیارد و 401 میلیون تومان و مدیریت و کنترل بحران با بودجه 2 میلیارد تومانی به تصویب رسید.
    یکصد و شصت و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر در ادامه با بررسی جدول شماره 13 با عنوان برآورد اعتبارات تملک دارایی‌های مالی نیز با بودجه 531 میلیارد تومانی شامل 130 میلیارد تومان برای بازپرداخت اصل و سود تسهیلات بانکی و همچنین تعهدات پرداخت نشده سال‌های قبل با بودجه 401 میلیارد تومان تصویب شد.

    تعداد بازدید: 83
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
تلفن : 05132244206
فاکس : 05132244207
پست الکترونیک : planning@mashhad.ir

میدان شهدا،ساختمان توسعه شهرداری،طبقه چهارم

تلفن:روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی  05138491451

آدرس :
   کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد  و تامین و به روزرسانی محتوای توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد انجام میگردد
    طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد