• بخشهای خبری    
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 40
    کد: 132870
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۵/۱۵

    نصب و راه اندازی فاز اول پروژه شبکه هوشمند اطلاع رسانی شهری در پارک ملت

    نصب و راه اندازی فاز اول پروژه شبکه هوشمند اطلاع رسانی شهری در پارک ملت
    نصب و راه اندازی فاز اول پروژه شبکه هوشمند اطلاع رسانی شهری در پارک ملت

    به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، "محمد جواد رجاییان" مدیر عامل سازمان با بیان این مطلب بیان داشت: پارک ملت مشهد با وسعتی حدود 68 هکتار هر روزه پذیرای طیف وسیعی از شهروندان و زائرین محترم می باشد که بنا به فراخور بازدید کننده می بایست مطالب مناسبی به آنها اطلاع رسانی گردد. در حال حاضر استفاده از شیوه های رایج در این امر، سبب نصب المان های متعددی در پارک گردیده است که ادامه روند باعث کاهش زیبایی و کارایی محیط پیرامونی خواهد شد.
    وی افزود: امروزه شیوه های جدید اطلاع رسانی توانسته است به سرعت جایگاه خود را در میان مخاطبان خود باز کند. اطلاع رسانی بصری با عرضه محتوا از طریق نشانه های تصویری و با استفاده از فناوری های روز از قبیل نمایشگرهای نسل جدید اطلاع رسانی یکی از شیوه های نوینی است که توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در شهر مشهد پیاده سازی گردیده است.

    با بکارگیری نمایشگرهای اطلاع رسانی و استفاده همزمان از محتواهای گرافیکی و تصویری با امکان مدیریت محتوا به صورت شبکه ای نه تنها تا حد زیادی می توان اثرات بیشتری بر مخاطب گذاشت بلکه می توان به حفظ مناظر زیبا و طبیعی این پارک کمک شایان توجهی کرد.
    در این راستا سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد فاز اول پروژه شبکه هوشمند اطلاع رسانی شهری را در سطح پارک ملت مشهد نصب و راه اندازی نموده است . تجهیزات نصب شده در مسیر پیاده روی پارک و در مجاورت ورودی های پارک استخر های چشم و ابرو که محل تجمع بازدیدکنندگان پارک ملت می باشد، قرار گرفته است.

    رجاییان در ادامه گفت: این دستگاه ها مجهز به درگاه های ارتباطی و نظارت تصویری بوده و می توان بصورت یکپارچه نحوه ارائه محتوا را برنامه ریزی و مدیریت کرد. دستگاه های فوق قابلیت پخش انواع فرمت های تصویری، صوتی، ویدئویی و متن را دارد و توسط برنامه مدیریت یکپارچه می توان نسبت به چیدمان مورد نظر برای دستگاه ها اقدام کرد که در نهایت این قابلیت ها منجر به افزایش قدرت اطلاع رسانی با استفاده از جذابیت های بصری خواهد شد.

    ایشان در پایان افزود: در گام های بعدی پروژه، محدوده های بیشتری از شهر مشهد نظیر پایانه های اتوبوسرانی،معابر پرتردد شهری و ... نیز تحت پوشش این شبکه قرار خواهد گرفت.

    اجرای پروژه شبکه هوشمند اطلاع رسانی شهری نقش موثری در مدیریت اطلاع رسانی شهری، صرفه جویی در هزینه ها و جلوگیری از اسراف و گسترش ابزارهای اطلاع رسانی سنتی و ناکارآمد و اصلاح سیما و منظر شهری خواهد داشت.

    تعداد بازدید: 40
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
تلفن : 05132244206
فاکس : 05132244207
پست الکترونیک : planning@mashhad.ir

میدان شهدا،ساختمان توسعه شهرداری،طبقه چهارم

تلفن:روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی  05138491451

آدرس :
   کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد  و تامین و به روزرسانی محتوای توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد انجام میگردد
    طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد