• سه شنبه،22 آبان 1397
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری    
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 41
    کد: 139520
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۸/۱۳

    سنجش ورود و خروج زائران با همکاری اپراتورهای تلفن همراه

    مدیر آمار، تحلیل و ارزیابی عملکرد شهرداری مشهد گفت: ما در حال مذاکره با اپراتورهای تلفن همراه هستیم تا بر اساس آن بتوانیم تعداد آمار زائران را در شهر بسنجیم.
    سنجش ورود و خروج زائران با همکاری اپراتورهای تلفن همراه

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، حسین عبدالله‌زاده در گردهمایی مسئولان و کارشناسان آمار و برنامه‌ریزی که در فرهنگسرای ترافیک شهرداری مشهد برگزار شد، اظهار کرد: با تغییر رویکرد در شهرداری مشهد، به حوزه آمار و برنامه‌ریزی شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.
    وی با بیان اینکه در حوزه آمار و نقش آن بیشتر شعاری پیش رفته‌ایم، بیان کرد: باید نگاه در این مباحث تغییر کند و آمار بیشتر مورد توجه قرار بگیرد..
    عبدالله‌زاده با اشاره آمار دقیق حضور زائران در مشهد گفت: ما در حال مذاکره با اپراتورهای تلفن همراه هستیم تا بر اساس آن بتوانیم تعداد آمار زائران را در شهر بسنجیم.
    مدیر آمار، تحلیل و ارزیابی عملکرد شهرداری مشهد مقدس با بیان اینکه باید برنامه‌ریزی‌ها را با آمارهای صحیح، به روز و کارآمد پیش ببریم، تصریح کرد: چالش اصلی در این حوزه تغییرات سریع و پیچیده‌ای است که در سطح دنیا و جهان با آن مواجه هستیم و این حجم داده‌ها اگر پالایش و تحلیل نشوند؛ در برنامه‌ریزی با مشکل مواجه می‌شویم.
    وی با اشاره به سه آمار سازمانی، شهری و مکانی گفت: امروز در این مراسم سالنامه آماری رونمایی می‌شود ضم اینکه در حوزه شهری نیز آمارنامه در آذرماه جاری ارائه می‌شود اما متأسفانه آمار مکانی مغفول مانده است.
    مدیر آمار، تحلیل و ارزیابی عملکرد شهرداری مشهد مقدس با اشاره به روش‌های ثبتی و غیر ثبتی اظهار کرد: در حال حاضر 5 هزار و 713 قلم آماری در سامانه شهرداری در حال جمع‌آوری است که 845 قلم آن ثبت می‌شود.
    وی با بیان اینکه بی‌طرفی در آمار نقشی محوری دارد، تصریح کرد: باید به همان شعار جهانی آمار یعنی خدمات‌رسانی، حرفه‌ای گرایی و درست‌کاری دست پیدا کنیم.
    عبدالله‌زاده با اشاره به نقش تحلیل‌ها در خلق استراتژی گفت: خوشبختانه تحلیل‌ها از گذشته در شهرداری بوده و نیازسنجی تحلیل از حوزه‌های مدیریت شهری انجام شده و 175 تحلیل موردنیاز شهرداری‌ها احصا شده و تاکنون 60 تحلیل در حوزه‌های مختلف صورت پذیرفته است.
    مدیر آمار، تحلیل و ارزیابی عملکرد شهرداری مشهد مقدس با اشاره به یکی دیگر از اقدامات در حوزه آمار خاطرنشان کرد: در سال گذشته 18هزار پرسش‌نامه از طریق سامانه موبایلی همراه انجام شده است تا خطای انسانی را کاهش دهد.
    وی در پایان گفت: هدف ما ارائه 20 داشبورد مدیریت به مدیران، ثبت اقلام و ارائه آمار شهرداری در کوتاه‌ترین زمان ممکن است.

    تعداد بازدید: 41
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
تلفن : 05132244206
فاکس : 05132244207
پست الکترونیک : planning@mashhad.ir

میدان شهدا،ساختمان توسعه شهرداری،طبقه چهارم

تلفن:روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی  05138491451

آدرس :
   کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد  و تامین و به روزرسانی محتوای توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد انجام میگردد
    طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد