• بخشهای خبری    
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 31
    کد: 141883
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۹/۱۶

    سامانه کیف پول هوشمند در ناوگان حمل و نقل عمومی فعال می‌شود

    معاون برنامه‌ریزی و‌ توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد گفت: سامانه کیف پول هوشمند در تمامی ناوگان حمل و نقل شهری اعم از اتوبوسرانی و قطارشهری فعال می‌شود.
    سامانه کیف پول هوشمند در ناوگان حمل و نقل عمومی فعال می‌شود

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، شهریار آل‌شیخ در مراسم رونمایی از سامانه پرداخت خرد در بستر تلفن همراه (NFC) در ناوگان حمل و نقل عمومی که در تالار شهر مشهد برگزار شد، اظهار کرد: شبکه بلیت الکترونیک مشهد با ۴ میلیون ‌کارت صادر شده و ‌2.5 میلیون کارت فعال، سالانه ۴۰۰ میلیون تراکنش دارد.
    وی با بیان اینکه هوشمندسازی در راستای رفع چالش‌های اصلی شهر انجام می گیرد، افزود: شهرداری مشهد در راستای هوشمندسازی این کلانشهر فعالیت‌های زیادی انجام داده و برنامه‌ریزی‌های متعددی هم در این راستا انجام گرفته است.
    معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد افزود: هم‌اکنون بسیاری از فرآیندها در مجموعه شهری به دلیل خطای کمتر و تسهیل فرآیندها به سمت الکترونیکی شدن پیش می‌رود.
    آل‌شیخ ابراز با بیان اینکه امیدوارم تا پایان سال، ۶۰ درصد فرآیندها به‌ویژه در حوزه خدمات شهری هوشمندسازی شود، بیان کرد: سامانه کیف پول هوشمند حضور زائران و سفر آنان را در مشهد تسهیل می‌کند، به‌گونه‌ای که بدون نیاز به مشهدکارت می‌توانند از خدمات ناوگان ‌حمل و‌ نقل مشهد بهره‌مند شوند.
    وی با اشاره به فعال‌سازی سیستم کیف پول هوشمند در کلیه ناوگان حمل و نقل شهری مشهد گفت: تاکنون روزانه یک هزار و ۵۰۰ مشهد کارت صادر می‌شد که با رونمایی از این کیف پول هوشمند صدور این نوع کارت شهروندی محدود می‌شود.
    معاون برنامه‌ریزی و‌ توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد ادامه داد: پروژه کیف پول الکترونیکی مطابق با آخرین فناوری‌های پیشرفته روز دنیا به منظور سهولت دسترسی هر چه بیشتر شهروندان و استفاده از خدمات الکترونیک طراحی شده است.
    آل‌شیخ در تشریح بیشتر این طرح افزود: در این طرح شهروندان باید با مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطی ایرانسل نسبت به تعویض سیم کارت‌های خود اقدام و نرم‌افزار کیف پول الکترونیکی را بر روی گوشی هوشمند خود نصب کنند.
    وی اضافه کرد: پس از اتصال به اینترنت، کاربر می‌تواند به صورت آنلاین شارژ کیف پول الکترونیکی همراه خود را انجام دهد و در مرحله بعد به راحتی و به صورت آفلاین با استفاده از نرم‌افزار مزبور پرداخت خرد را در اتوبوس و قطارشهری و برخی دستگاه‌های کارت‌خوان فروشگاهی انجام دهد.

    تعداد بازدید: 31
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
تلفن : 05132244206
فاکس : 05132244207
پست الکترونیک : planning@mashhad.ir

میدان شهدا،ساختمان توسعه شهرداری،طبقه چهارم

تلفن:روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی  05138491451

آدرس :
   کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد  و تامین و به روزرسانی محتوای توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد انجام میگردد
    طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد