• سه شنبه،22 آبان 1397
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری    
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 23
    کد: 154575
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۴/۱۶

    بسیاری از اقدامات برنامه ریزی دربستر پیام رسان ها مرتبط با حوزه حمل و نقل است

    معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد بسیاری از اقدامات برنامه ریزی در حوزه پیام رسان ها را مرتبط با حوزه حمل و نقل مطرح کرد .
    بسیاری از اقدامات برنامه ریزی دربستر پیام رسان ها مرتبط با حوزه حمل و نقل است,

     به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد ، وحید برکچی در آیین رونمایی از سند همکاری پیام رسان گپ و شهرداری مشهد که در راستای خدمات شهر هوشمند بر بستر گپ صورت گرفت، اذعان داشت: بسیاری از اقداماتی که در حوزه برنامه‌ریزی در بستر پیام رسان‌ها انجام می‌شود مرتبط با حوزه حمل و نقل بوده و منافع آن برای ما و همه مردم خواهد بود که از آن جمله می‌توان به پرداخت هوشمند کرایه مترو اشاره کرد
    وی افزود: روزانه 6 میلیون نفر سفر در شهر مشهد داریم که حدود 40 درصد آن توسط حمل و نقل عمومی انجام می‌شود اما بر اساس مطالعات حمل و نقلی انجام شده، باید این سهم به 75 درصد برسد.
    برکچی اذعان داشت: انچه که هم اکنون در حمل و نقل عمومی در حال بهره‌برداری توسط مردم است نشان دهنده سهم 2 درصدی مترو، 17 درصدی اتوبوسرانی و 21 درصد تاکسیرانی است که با توجه به مطالعات حمل و نقل در نظر داریم سهم اتوبوسرانی را به 45 درصد و قطار شهری را به 10 درصد برسانیم.
    وی با اشاره به اینکه در حال حاضر از برنامه خود در حوزه حمل و نقل عمومی بسیار عقب هستیم، تاکید کرد: کمکی که سیستم نرم‌افزاری به ما می‌کند این است که با هوشمندسازی آن، حداکثر استفاده مردم را از حمل و نقل عمومی و کاهش استفاده از خودروهای شخصی را بدنبال خواهد داشت و لذا کاهش ترافیک را شاهد خواهیم بود..

    تعداد بازدید: 23
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
تلفن : 05132244206
فاکس : 05132244207
پست الکترونیک : planning@mashhad.ir

میدان شهدا،ساختمان توسعه شهرداری،طبقه چهارم

تلفن:روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی  05138491451

آدرس :
   کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد  و تامین و به روزرسانی محتوای توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد انجام میگردد
    طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد