• سه شنبه،22 آبان 1397
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری    
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 50
    کد: 154808
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۴/۲۰

    تعداد دکل های مخابراتی در شهر مشهد کاهش می یابد

    مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد بر ضرورت اجرای طرح تجمیع دکل های مخابراتی در سطح شهر تاکید کرد.
    تعداد دکل های مخابراتی در شهر مشهد کاهش می یابد

    به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد "محمد جواد رجائیان "کلانشهر مشهد را پیشرو در تحقق شهرهوشمند مطرح کرد و اظهارداشت : شهر مشهد به عنوان یکی از مهمترین و زیباترین شهرهای کشور، شایسته برخورداری از نمای شهری یکپارچه و همگون می‌باشد.
    وی گفت: به موازات گسترش شبکه تلفن همراه طی دو دهه اخیر و افزایش تعداد دکل های مخابراتی اگرچه باعث بهره مندی شهروندان از امکانات و مزایای شبکه تلفن همراه شده است اما از سویی دیگر بواسطه فقدان نظارت و خلاء قانونی در زمینه کنترل توسعه شبکه موبایل، احداث غیر اصولی دکل‌های مخابراتی موجب ایجاد آلودگی بصری و به هم ریختگی مبلمان شهری گردیده است. در موارد معدودی نیز به واسطه استقرار دکل مخابراتی در فضاهای غیر استاندارد، ایمنی و سلامت ساکنین همجوار دکل‌ها به مخاطره افتاده است، اجرای طرح تجمیع دکل‌های مخابراتی به زیباسازی محیطی و بهبود مبلمان شهری به صورت موثری کمک می‌کند.
    رجائیان نصب دکل خاص و انحصاری توسط هر اپراتور در سطح شهر را کاملا غیرضروری دانست و بروز این مشکل را موجب اتلاف در استفاده از اراضی شهر مطرح کرد و ادامه داد: در کشورهای پیشرفته جهت کاستن از معایب تعدد دکل‌های مخابراتی، متولیان امور شهری و قانون گذاران حوزه ارتباطات سیار با استفاده از سرمایه بخش خصوصی نسبت به احداث دکل‌های زیبا سازی شده مخابراتی که قابلیت میزبانی چندین اپراتور را دارد، اقدام میکنند به نحوی که با اتخاذ این سیاستگذاری از رشد بی رویه دکل‌های مخابراتی جلوگیری کرده و بعضا طبق آمارهای ارایه شده شصت درصد از تعداد دکل‌های جدید را کاهش داده اند.
    رجائیان در خاتمه به برخی از مهمترین اهداف و نتایج مورد انتظار اجرای طرح نیز اشاره کرد و گفت: استفاده از فناوری‌های جدید با هدف حرکت به سمت شهر ایده‌آل، بررسی وضعیت موجود استقرار سایت‌های مخابراتی و اتخاذ تصمیم برای برنامه‌ریزی‌های آتی، پیش‌بینی کاربری‌های متناسب با استقرار سایت‌های مخابراتی در طرح‌های تفصیلی شهر، اصلاح سیما و منظر شهری با ایجاد سازه‌های زیباسازی شده متناسب با بافت‌های پیرامونی برای سایت‌های مخابراتی، ایجاد انگیزه‌های وحدت رویه بین اپراتورهای مخابراتی در طراحی شبکه‌های ارتباطات و استقرار سایت‌های مخابراتی، صرفه‌جویی هزینه‌های اجرایی، عملیاتی، نگهداری و .... سایت‌های مخابراتی از طریق استفاده مشترک از آنها توسط اپراتورهای مخابراتی، تامین شرایط لازم برای بهبود شبکه‌های ارتباطات مخابراتی، و حرکت به سوی کاهش سطح نگرانی‌های روانی شهروندان و افزایش رضایتمندی بیشتر آنان جزو مهمترین اهداف این طرح می باشد.

     

    تعداد بازدید: 50
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
تلفن : 05132244206
فاکس : 05132244207
پست الکترونیک : planning@mashhad.ir

میدان شهدا،ساختمان توسعه شهرداری،طبقه چهارم

تلفن:روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی  05138491451

آدرس :
   کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد  و تامین و به روزرسانی محتوای توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد انجام میگردد
    طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد