• بخشهای خبری    
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 19
    کد: 160261
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
    یک پژوهشگر اقتصاد توسعه:

    اساس برنامه های شهرداری اقتصاد دانش بنیان باشد

    پژوهشگر اقتصاد توسعه گفت: اساس برنامه های شهرداری مشهد به ویژه 1397-1400 آن باید توسعه شهری و اقتصاد دانش بنیان باشد.
    اساس برنامه های شهرداری اقتصاد دانش بنیان باشد

    به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد، کمال اطهاری در رابطه با برنامه ریزی شهری اظهار کرد: اساس برنامه ریزی شهری باید در راستای رشد اقتصاد دانش بنیان باشد که قطعا با توجه به این مهم می توانیم به اهداف مدنظر دست یابیم.
    وی افزود: امروز دیگر همه به این باور رسیده اند که بدون برنامه نمی توان کاری را پیش برد؛ مخصوصا آن هم برای کلان شهری همچون مشهد که سالانه پذیرای بیش از 25 میلیون زائر داخلی و خارجی است و به طور کلی می توان گفت که بدون برنامه ریزی و توسعه اقتصادی دانش بنیان دیگر توسعه کشورها هم ممکن نیست.
    اطهاری با تاکید بر اینکه دانش بنیان شدن اقتصاد در برنامه چهارم توسعه مورد تاکید قرار گرفته بود، گفت: در آن برنامه به ویژه در کلان شهرها دانش محوری اقتصاد مورد توجه قرار گرفته بود. این برنامه که با بالا و پایین بسیار در نهایت در سال 1386 تصویب شد تمهیداتی اندیشه بود که اگر اجرا می شد امروز با بحران بیکاری در ایران روبرو نبودیم. این برنامه به دناش بنیان شدن اقتصاد و شهر هوشمند اشاره کرده بود.
    وی با تاکید بر اینکه اگر اقتصاد ما دانش بنیان نشود جهانی نخواهیم شد، گفت: حرکت در مسیر جهانی شدن اقتصاد و همچنین تدوین برنامه های شهرداری ها باید براساس همین اصل مهم باشد زیرا امروز کشورهای آمریکایی و اروپایی به این موضوع رسیده اند و سرمایه گذاری زیادی در این عرصه داشته اند.

    تعداد بازدید: 19
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
تلفن : 05131296464
فاکس : 05132244207
پست الکترونیک : planning@mashhad.ir

میدان شهدا،ساختمان توسعه شهرداری،طبقه چهارم

تلفن:روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی  05131296464

آدرس :
   کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد  و تامین و به روزرسانی محتوای توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد انجام میگردد
    طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد