• بخشهای خبری    
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 28
    کد: 160262
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۱۸

    برنامه ریزی شهرداری باید سبب رضایت عموم شود

    عضو هیات علمی گروه اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد گفت: یک برنامه ریزی خوب این است که هم کیفیت خدمات عمومی را بالا ببرد و سبب رضایت عمومی شهروندان شود.
    برنامه ریزی شهرداری باید سبب رضایت عموم شود

    به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد، علمی چشمی در رابطه با اهمیت برنامه ریزی اظهار کرد: هر سازمانی چه دولتی و چه خصوصی برای انجام بهتر وظایف خود نیازمند برنامه ریزی یک ساله، میان مدت و بلند مدت است.
    وی افزود: در سایر شهرهای جهان و پیشرفته این نوع برنامه ریزی وجود دارد و در شهرهای آمریکا برنامه های بلند مدت در افق 2030 تنظیم شده است که شهرها در این افق چگونه باید باشند.
    چشمی بیان کرد: برنامه ریزی شهری نه تنها باید بتواند ابعاد درون سازمان شهرداری ها را مشخص کند بلکه باید بتواند جایگاه مدیریت شهری را در کل اقتصاد و کل جامعه تحکیم بخشد تا نقش شهرداری ها را به بهترین نحو انجام شود و در داخل نهادها و دستگاه های اجرایی کشور نیز نقشش تحقق یابد.
    عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد گفت: نکته ای که در برنامه ریزی شهری اهمیت دارد این است که برنامه شهر تنظیم شود یا برنامه شهرداری، اما به نظر من باید برنامه شهر تنظیم شود و سایر نهادها نیز براساس آن عمل کنند و البته این مهم نیازمند مدیریت واحد شهری و تعامل دستگاه های مختلف با شهرداری است.
    وی اضافه کرد: نکته دیگر در برنامه ریزی شهری این است که باید به نوعی برنامه ریزی شود که هدف اصلی رضایت عمومی شهروندان در بلند مدت باشد و در واقع اقداماتی برنامه ریزی شود که رضایت عمومی بلند نه رضایت عمومی کوتاه مدت را دارا باشد.

     

    تعداد بازدید: 28
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
تلفن : 05131296464
فاکس : 05132244207
پست الکترونیک : planning@mashhad.ir

میدان شهدا،ساختمان توسعه شهرداری،طبقه چهارم

تلفن:روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی  05131296464

آدرس :
   کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد  و تامین و به روزرسانی محتوای توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد انجام میگردد
    طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد