• به مناسبت روز خبرنگار
    به مناسبت روز خبرنگار

    به مناسبت روز خبرنگار

    کد اطلاعیه: 4339506
    تاریخ ثبت: ۱۳۹۶/۰۵/۱۷
    تعداد بازدید:68

    17 مرداد هر سال به عنوان روز خبرنگار بهانه ای شده تا به فعالان رسانه ای شهر خدا قوت و دست مریزاد گفته شود و از زحمات شبانه روزی آنها در عرصه خبر و اطلاع رسانی تقدیر و تشکر شود. 17 مرداد همچنین یادآور فداکاری و از خود گذشتگی شهید اهل قلم ˈمحمود صارمی ˈ در مزار شریف افغانستان است ، خبرنگاری که تا آخرین لحظات زندگی قلم را بر زمین نگذاشت و به رسالت خود عمل کرد.
    خبرنگاری را نمی توان در جرگه حرفه و شغل آورد زیرا یک رسالت است که بر عهده خبرنگار نهاده شده و این خبرنگار است که باید بتواند مدیریت نیازهای جامعه را بعنوان مطالبات در قبال وظایف و مسئولیت مسئولان پیگیری نماید.
    کسانی است که از روز خبرنگار امسال تا سال آینده فقط در این دو روز هستند و دیگر خبرنگار نیستند. ممیزی این افراد از کسانی که دارای فعالیت های مستمر رسانه ای هستند و از مصادیق بارز مشاغل سخت و زیان آور هستند باید به درستی انجام تا با اطمینان بتوان فعالان واقعی این بخش را زیر چتر حمایت قرار داد و به درستی از آن ها حمایت کرد.
    بخش نظارتی بر عملکرد این افراد باتوجه به ماهیت کار آنان و نیز نوع کارکرد آنان که به سمت کیفی سوق پیدا میکند کاری اساسی است که می تواند باعث ارتقای محتوای کیفی تولیدات خبری در رسانه ها شده ودرعین حال باید تلاش کرد تا با تدوین برنامه های آموزشی در جهت به روز آوری اطلاعات فعالان این بخش برای ارتقای دانش حرفه ای آنان تلاش کرد.
    حال سوال اینجاست که آیا روز خبرنگار صرفاً به ۱۷ مرداد معطوف می شود؟ صرفاً جهت یادآوری عرض کنیم که همه روزها، روز خبرنگار است. ۱۷ مرداد بهانه ای برای گردهم آمدن، تفاهم، همدلی، اتحاد، رفع معایب و انتقال مفاهیم و تجربه هاست.
    بدون شک جامعه رسانه ای آگاه و مبتنی بر سواد رسانه ای به روز شده و هماهنگ با نظام رسانه ای بین المللی ضمن خنثی سازی توطئه ها و اخبار کذب می تواند طلیعه ای باشد تا بتوان از این افق روشن به دروازه های تعالی رسید و آن میسر نخواهد شد مگر در سایه تلاش و همت فعالان بی ادعا و زحمتکش این قشر.
    ضمن تبریک روز خبرنگار به همه همکاران، خبرنگاران، اصحاب رسانه و خانواده بزرگ مطبوعات و جامعه اطلاع رسانی، از همه فعالان در این عرصه قدردانی نموده و برای همکاران متعهد و کوشا که آگاهی را حق مردم می دانند و برای دانستن و رشد و باروری اندیشه ی هم نوعان خود خستگی ناپذیر و پر تلاش می کوشند سلامتی، توفیق و ادامه فعالیت آگاهانه در پرتو رهنمودهای حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی را از خداوند متعال خواهانم.
                      علیرضا فیضی
    رییس روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه

     

تلفن : 05132244206
فاکس : 05132244207
پست الکترونیک : planning@mashhad.ir

میدان شهدا،ساختمان توسعه شهرداری،طبقه چهارم

تلفن:روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی  05138491451

آدرس :
   کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد  و تامین و به روزرسانی محتوای توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد انجام میگردد
    طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد