• به مناسبت هفته تربیت بدنی،
    به مناسبت هفته تربیت بدنی،

    به مناسبت هفته تربیت بدنی،

    کد اطلاعیه: 4687928
    تاریخ ثبت: ۱۳۹۶/۰۷/۲۷
    تعداد بازدید:64

    هنگامی که صحبت از ورزش، ورزشکار و تیم های ورزشی به میان می آید،کمتر کارمندی به این فکر می افتد که شاید سازمان، و اداره ای او هم تیم ورزش داشته و یا قهرمانی را به دنیای استعدادهای ورزشی معرفی کرده باشد. ورزش جزء نیازهای اساسی جسم و روح آدمی است و باعث افزایش سلامت و حس جوانی بیشتر می شود.در یک مقاله ای نیز خواندم که ورزش بر روی سیستم عصبی بدن نیز تاثیرات مفیدی می‌گذارد و از پیری مغز جلوگیری میکند.پس پرداختن به ان به خصوص توسط کارمندان باعث ایجاد روحیه پرانرژی و نشاط در بین آنان خواهد شد .
    تجربه شخصی من از ورزش خواندنی است من از یک باشگاه ورزشی خصوصی به جمع کارمندان پیوستم و بعد از مدتی حس کردم ، ساعت ها نشستن پشت میز موجب شده، تا احساس درد عجیبی در گردن داشته باشم. لذا با تصمیم مجدد به ورزش کردن تحت هر شرایطی سعی کردم تا با بی تحرکی روزانه ام مبارزه کنم. صبح ها قسمتی از مسیر منزل تا محل کارم را پیاده روی میکردم و سه روز در هفته، مدتی از وقت روزانه ام را به انجام حرکات ورزشی اختصاص دادم و پس از مدتی متوجه شدم با این که دردی در شانه ام حس نمی کنم اما به ورزش و به خصوص فعالیت در تیم ورزشی اداره مرکزی که در طی سه روز هفته انجام می دادم علاقه مند شده ام.
    مدیر ارشد اداره ام اوایل گمان میکرد ورزش باعث کم کاری کارمندان می شود، شاید هم تصورش این بود که کارمندان بیکار ورزش میکنند و یا انجام کارهای اداری مهمتر از ورزش کردن است ، اما جدیت، تلاش مستمر در امر ورزش و شرکت در مسابقات ورزشی و تلاش برای عملی کردن تصمیمی که گرفته بودم علی رغم بسیاری ناملایمات اداری مانند، کاهش ساعات اضافه کار اداری و برخی سخت گیریهای دیگر نظیر اعمال مرخصی به جای ماموریت ورزشی، شرکت در بسیاری از جلسات اداری بعد از تمرین سخت ورزشی، و یا انجام ساعت ها مذاکره برای اخذ موافقت مدیر جهت رفتن به اردوی ورزشی و ... باعث شد تا بهترین نتیجه را از تصمیمی که نسبت به ورزش گرفته بودم به دست آورم.
    امروز اگر به راحتی کارمند همکار من با تکمیل فرم ورزشی و بدون هیچ دغدغه خاطری با رابط ورزش اداره مان در مورد ساعت و زمان حضور در فلان تیم ورزشی صحبت میکند شاید نمیداند که هموار کردن این راه آسان فعالیت ورزشی، زمان زیادی را طی کرده است .
    خوشبختانه حس بدبینی مدیرارشد اداره من، کم کم فروکش کرد و بعدها ایشان مجری ایجاد بسیاری از تیم های ورزشی آقایان و بانوان در اداره مان شد به نحوی که هم اکنون گروه کثیری از کارمندان اداره ما در تیم های ورزشی مختلف فعالیت ویژه دارند و حتی برخی نیز مقام های کشوری و استانی کسب کرده اند.
    هر مسئولی نسبت به ورزش اگر دید مثبتی داشته باشد در همان اداره امکانات و ارتباطات ورزشی نیز مهیا می شود و در غیر این صورت، امکان ورزش کردن برای کارمندان به سختی فراهم خواهد شد، اختصاص ساعاتی از هفته برای مشارکت ورزشی کارمندان باعث خواهد شد، تا روحیه همکاری و تعاون در آنان شکل گیرد و نشاط و سر زندگی به زندگی خانوادگی آنان نیز سرایت کند و حتی روحیه همکاری در میان اعضای خانواده نیز بالا برود.
    تعامل بیشتر اداره تربیت بدنی مرکزی با مدیران و روسای ادارات می تواند راهگشای بسیار خوبی برای گسترش ورزش در اداراتی باشد که تاکنون به این امر نپرداخته اند و از سویی دیگر باعث ارتقای ورزش در اداراتی که به ورزش می پردازند باشد.. خوشبختانه امروز دیگر نگاه غالب مدیران ادارات و سازمان ها به ورزش مطلوب است، امیدواریم به این مهم بیشتر پرداخته شود.
    کارشناس روابط عمومی حوزه معاونت برنامه ریزی و توسعه

     

تلفن : 05132244206
فاکس : 05132244207
پست الکترونیک : planning@mashhad.ir

میدان شهدا،ساختمان توسعه شهرداری،طبقه چهارم

تلفن:روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی  05138491451

آدرس :
   کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد  و تامین و به روزرسانی محتوای توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد انجام میگردد
    طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد