چهارشنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۵۵ ۳۵
طبقه بندی:
  • اخبار ویژه
  • اخبار
چچ
هماهنگی بین دستگاهی و مدیریت به موقع مانع از ایجاد بحران کرونا در مشهد شد

معاون برنامه‌ریزی شهردار مشهد:

هماهنگی بین دستگاهی و مدیریت به موقع مانع از ایجاد بحران کرونا در مشهد شد

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار مشهد، هماهنگی بین دستگاهی و مدیریت به موقع شرایط را رمز پیشگیری از ایجاد بحران کرونا در مشهد دانست.

هماهنگی بین­ دستگاهی و مدیریت به­ موقع شرایط را رمز پیشگیری از ایجاد بحران کرونا در مشهد دانست.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد، شهریار آل­ شیخ در جریان نشست «تحلیل اقتصادی پساکرونا» گفت: هرچند آثار کرونا و آمارهای متأثر از آن چندان خوشایند نبوده اما در موضوع فوت شدگان کرونا در مشهد باید گفت آمار متوفیات مشهد از مهر و آبان سال گذشته تا اردیبهشت امسال ثابت بوده است. هرچند بیماری‌های تنفسی حاد به دلایل فوت اضافه‌شده اما آمار کلی متوفیات در مشهد تغییر نکرده و تعداد ۱۸۰۰ فوت ماهانه با رشد عادی ۵ درصدی سالانه ثابت مانده است.

وی ادامه داد: می‌توان گفت که ما دچار مشکلات حاد در حوزه سلامت مردم نبودیم و به‌راحتی می‌توانیم ادعا کنیم که هیچ‌گاه ظرفیت بیمارستان‌های ویژه کرونا در مشهد پر نشده و یا حتی هیچ‌ یک از کادر درمانی بیمارستان‌های ویژه کرونا در اثر این بیماری جان خود را از دست ندادند.
دلیل مهم این قضیه آن بود که مجموعه اقدامات پیشگیری و مراقبتی در شهر به‌موقع انجام‌شده و اطلاع‌رسانی‌ها دقیق و فوری بوده است.

آل­ شیخ تأکید کرد: در این مدت همکاری بین دستگاه‌ها بسیار مفید بوده و مجموعه علوم پزشکی با مدیریت شهری در هماهنگی بسیار خوبی بوده که باعث شد آثار کرونا در شهر مشهد چندان جدی نباشد.
هرچند که ما در برخی از حوزه‌ها ضعف داریم اما تنها با بررسی همین یک مورد می‌توانیم نتیجه بگیریم به‌طورکلی مردم مشهد نسبت به بسیاری از شهرهای جهان ازجمله کشور آمریکا بهتر عمل کردند.
واکنش‌های ما و سیستم‌های علوم پزشکی باوجود ضعف‌های موجود مناسب بوده و نسبت به میانگین‌های جهانی بد عمل نکردیم.

معاون شهردار مشهد یادآور شد: برخی از عرصه‌های فعالیتی ما در دنیا عرضه‌شده و با مدل‌های جهانی مقایسه می‌شوند ازجمله استارتاپ­ها که در فضای وب با مدل‌های جهانی مقایسه می‌شوند یا تیم‌های ورزشی که در مسابقات جهانی شرکت می‌کنند و سطح آن‌ها قابل‌مقایسه است اما به لحاظ مدیریتی هیچ‌گاه این اتفاق نمی‌افتد.
اما در شرایط ویژه کرونا این اتفاق افتاد و مدیریت‌ها در سطح جهانی عرضه شدند تا امکان قیاس کردن برنامه‌ریزی و مدیریت­ها به وجود آید. با شرایط وجود می‌توان ادعا کرد که میانگین مدیریت ما نسبت به استاندارد جهانی فاصله چندانی نداشته است.