چهارشنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۴:۱۱ ۶۶
طبقه بندی:
  • اخبار ویژه
  • اخبار
چچ
افزایش دو برابری ظرفیت پهنای باند اینترنت در مرکز داده شهرداری

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد خبر داد؛

افزایش دو برابری ظرفیت پهنای باند اینترنت در مرکز داده شهرداری

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد از ارتقای زیرساخت‌های دسترسی به اینترنت و اینترانت ملی در شهرداری مشهد و افزایش آن به دو برابر ظرفیت قبلی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر افزود: با افزایش خطوط تامین اینترنت از یک به دو مسیر که از طریق اتصال مستقیم به مرکز مخابراتی صورت گرفت، بستر ارتباطی لازم برای ارتقای کیفی و کمی اینترنت و سیستم‌های ارتباطی در شهرداری فراهم آمد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: این ظرفیت جدید ارتباطی از طریق فیبر اختصاصی تأمین شده است و ضمن فراهم آوردن شرایط لازم برای افزایش پایداری سرویس‌ها برای کلیه سازمان‌های تابعه شهرداری، پهنای باند اینترنت برای سرویس‌های خدماتی و کاربران سازمانی را به دو برابر افزایش داده است.

وی با اشاره به مزایای ارتقای ظرفیت خطوط ارتباطی افزود: وجود دو لاین اینترنت از طریق دو فیبر مجزا که هم‌اکنون توسط سازمان فاوا فراهم شده است، ضمن افزایش پایداری سرویس‌های اینترنتی، امکان استفاده بهتر شهروندان از خدمات الکترونیک شهرداری و ارتقای کیفیت سامانه‌های هوشمند را نیز میسر می‌سازد.

رجائیان با تأکید بر نقش ویژه کیفیت و سرعت اینترنت در توسعه شهری خاطرنشان کرد: رفع چالش‌های امروز کلان‌شهرهای جهان و تحقق مفاهیمی همچون شهر پایدار و هوشمند، که کلید ارتقای کیفیت زندگی شهروندان قرن بیست و یکم به شمار می‌رود، در گرو گسترش سامانه‌های ارتباطی و افزایش سرعت اینترنت است تا بستر لازم برای هوشمندسازی فرایندها، ارائه خدمات الکترونیک و بهره‌گیری از فناوری‌هایی همچون اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی برای بهینه‌سازی امور زندگی شهری فراهم شود.