پنجشنبه, ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ ۱۷:۲۳ ۸۱
طبقه بندی:
  • اخبار ویژه
  • اخبار
چچ
هوشمندسازی باید بستر اصلی و زیرساخت پروژه‌های شهری باشد

در بازدید جدید سرپرست معاونت برنامه‌ریزی شهرداری مشهد از سازمان فاوا عنوان شد؛

هوشمندسازی باید بستر اصلی و زیرساخت پروژه‌های شهری باشد

سرپرست جدید معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد در بازدید از سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد بر لزوم فراگیری نگاه هوشمندسازی در تمامی پروژه‌های شهری تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، دکتر آیدا مهربان عنوان کرد: سازمان فاوا از جمله مجموعه‌های باسابقه و پیشرو مدیریت شهری است که طی سال‌های گذشته ارتقای مطلوبی یافته و جایگاه ویژه‌ای را در میان کلان‌شهرهای کشور به خود اختصاص داده است.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد با تاکید بر لزوم حفظ سطح عملکردی سازمان، گفت: با توجه به خروجی‌ها و عملکرد مطلوب سازمان فاوا در سطح کشور، بایستی به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که علاوه بر ارتقای جایگاه سازمان، پروژه‌های پیش‌بینی شده با شتاب بیشتری دنبال گردد.
وی افزود: نیازمند آن هستیم که توجه ویژه به فناوری و هوشمندسازی به یک اصل زیرساختی در پروژه‌های شهری تبدیل شده و روح کلی این نگاه نوین در تمامی سطوح مدیریت شهری حاکم گردد.
آیدا مهربان ضمن اشاره به عملکرد ساختاری سازمان فاوا در چند سال اخیر عنوان کرد: تبدیل شدن این سازمان از یک نهاد خدمات‌دهنده صرف در سطح پشتیبانی به سازمانی پیشرو در حوزه فناوری و مدیریت هوشمندسازی در سطح کشور که به عنوان اولین مجموعه فاوای خودکفای کشور نیز شناخته می‌شود، قابل تقدیر و تمجید است.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد بر لزوم توجه به تمامی جوانب درخواست‌های درون سازمانی تاکید و عنوان کرد: گاهی از اوقات، درخواست‌های ارائه شده کامل و جامع نبوده و یا مسیر درست خود را دنبال نکرده که همین امر موجب اتلاف زمان و طولانی شدن پروسه تولید می‌شود که سازمان فاوا می‌تواند با پاسخگویی سریع‌تر و اعلام نواقص و کمبودها، فشارهای احتمالی را به حداقل برساند.
وی با اشاره به برخی تصورات نادرست از حوزه‌های خدماتی سازمان فاوا عنوان کرد: فاوا بایستی به مرور از حوزه‌های خدماتی کم‌اهمیت فاصله گرفته و مسیر هوشمندسازی شهر و فرایندهای درون سازمانی را در سطحی کلان‌تر دنبال نماید. این نگاه مستلزم اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی جدی‌تر در حوزه معرفی خدمات سازمان است که باید به عنوان پروژه‌ای ویژه مدنظر قرار گیرد.
لازم به ذکر است؛ معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد ضمن بازدید از بخش‌های ویژه سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، با خدمات زیرساختی سازمان از نزدیک آشنا شده و پیشنهاداتی ارائه کردند.