یکشنبه, ۰۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۱ ۵۴
طبقه بندی:
  • اخبار ویژه
  • اخبار
چچ
تجمیع بانک‌های اطلاعاتی در سیستم‌های مالی شهرداری

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد خبر داد؛

تجمیع بانک‌های اطلاعاتی در سیستم‌های مالی شهرداری

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد از اجرای طرح تجمیع بانک‌های اطلاعاتی در سیستم‌های مالی شهرداری مشهد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر گفت: تمامی اطلاعات مربوط به 10 سال اخیر در شهرداری مشهد، به تفکیک شعبه در این پایگاه داده تجمیع شده است که این امر امکان رصد یکپارچه را در عین تفکیک بخش‌ها، فراهم می‌کند.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد افزود: اجرای این طرح که با توجه به ایجاد بسترهای لازم در زمینه کدینگ یکپارچه میسر شده است، مزایایی همچون یکپارچگی در ثبت سندهای مالی و نحوه عملکرد سیستم، گزارش‌گیری جامع و امکان رصد تخلفات را دربردارد.

وی با اشاره به کارکرد این سیستم یکپارچه در راستای کاهش بار مالی و هزینه‌های جاری شهرداری گفت: پیش از این برای نگهداری این اطلاعات در بخش‌های مختلف شهرداری مشهد، بیش از 80 دیتابیس مورد استفاده قرار می‌گرفت که مشمول هزینه‌های پشتیبانی بود. اما با تجمیع بانک‌های اطلاعاتی، این تعداد به یک دیتابیس جامع کاهش یافته که هزینه‌های نگهداری و پشتیبانی آن به مراتب کمتر است.

رجائیان با تاکید بر اهمیت بهینه‌سازی فرایندها و سیستم‌های اداری و مالی افزود: با استفاده از این بانک اطلاعاتی تجمیع‌شده، ضمن صرفه‌جویی در هزینه‌ها، می‌توان از سرورهای آزاد شده در سایر قسمت‌ها و برای بهبود ارائه خدمات به همکاران و شهروندان بهره برد.

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد تصریح کرد: با توجه به یکپارچگی این بانک اطلاعاتی، کدهای ایجادشده از طریق وب‌سرویس به سامانه‌های مقصد ارسال شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد که این امر مدت زمان رسیدگی به امور مربوطه را کاهش داده و دقت و هماهنگی بین بخش‌های مختلف را افزایش می‌دهد.

وی افزود: امکان رصد و کنترل بودجه به طور جامع و سهولت در برقراری ارتباط بین سامانه‌های مختلف شهرداری با یکدیگر که همراه با کدینگ یکپارچه برای اشخاص، موسسات، کالا‌ها، پروژه‌ها و ... فراهم می‌شود، زمینه استانداردسازی فرایندها و دسترسی‌ها را به وجود می‌آورد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: بهبود عملکرد مجموعه وسیعی همچون شهرداری در کلان‌شهر مشهد، مستلزم بهره‌گیری از شیوه‌های بهینه و فناوری‌های نوین در حوزه داده‌ها است تا امور اداری و مالی، سرعت بیشتری پیدا کرده و زیرساخت‌های لازم برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان ایجاد شود.