دوشنبه, ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۲۱ ۳۶
طبقه بندی:
  • اخبار ویژه
  • اخبار
چچ
شهرداری باید به کمک شرکت های دانش بنیان، مشکلات شهری را حل کند

سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد؛

شهرداری باید به کمک شرکت های دانش بنیان، مشکلات شهری را حل کند

سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد گفت: شهرداری باید به کمک شرکت های دانش بنیان، مشکلات شهری را حل کند.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد، آیدا مهربان در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری خراسان و شرکت های فناور و دانش بنیان، اظهار کرد: این بازدید سبب سنگین‌ تر شدن مسئولیت ما و به کارگیری تمام تلاشمان در راستای حمایت از این شرکت‌ها شده است. همانگونه که شهرداری در کلیه امور پیشرو است، در این زمینه نیز باید گام اول را برداشته و به کمک شرکت های دانش بنیان، مشکلات شهری را حل کند.
وی درخصوص راه‌اندازی کارخانه نوآوری در مشهد و استقرار شرکت های دانش بنیان در آن، افزود: این کارخانه با مساحت تقریبی ۱۲ هزار متر مربع در حال ساخت بوده و هدف از ایجاد آن استقرار شرکت ‌های دانش بنیان است.
سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد بیان کرد: شورای اسلامی شهر مشهد لایحه بهره برداری این پروژه را ابلاغ و به زودی مصوب خواهد کرد که در آینده سبب همکاری و هماهنگی هرچه بیشتر میان دانشگاه فردوسی، کارخانه نوآوری و پارک علم و فناوری خواهد شد.
در ادامه این بازدید رضا قنبری، رئیس پارک علم ‌و فناوری خراسان رضوی نیز ضمن معرفی شرکت‌های فناور و دانش بنیان این پارک، خاطرنشان کرد: در پارک علم‌ و فناوری خراسان رضوی بیش از چهار هزار و ۵۰۰ نفر مشغول فعالیت هستند که متوسط سنی آن‌ ها زیر ۳۰ سال است. همچنین ۸۰ درصد آن ‌ها دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس و دکتری هستند.
وی ادامه داد: در پارک علم و فناوری بیش از ۳۵۰ شرکت وجود دارد که از این تعداد حدود ۹۰ شرکت آن دانش‌بنیان و ۲۶۰ شرکت فناور هستند.
رییس پارک علم و فناوری خراسان رضوی تاکید کرد: در حوزه مقابله با کرونا، «شرکت‌‌های دانش‌بنیانی همچون ایمن موج، دایاموز و شرکت سازه‌ های اطلاعاتی راژمان (مسیریاب نشان)»، در حوزه شهر هوشمند «شرکت محتوا پردازان هشتم، آی شیعه، دید برتر پارس اطلس» و در حوزه مدیریت شهری شرکت پالایش قیر زرین و دیگر شرکت‌ های مراکز رشد فرهنگی و فناوری اطلاعات و ارتباطات را معرفی و محصولات فناورانه آن ‌ها را ارائه کرده است.