دوشنبه, ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۳۷ ۲۰
طبقه بندی:
  • اخبار ویژه
  • اخبار
چچ
سامانه مدیریت حمل و نقل بار، مبنای اختصاص سهمیه سوخت است

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد خبر داد؛

سامانه مدیریت حمل و نقل بار، مبنای اختصاص سهمیه سوخت است

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از به‌کارگیری سامانه جامع مدیریت حمل و نقل بار درون‌شهری به عنوان مبنای اختصاص سهمیه سوخت به خودروهای باری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر گفت: با راه‌اندازی سامانه جامع مدیریت حمل و نقل بار درون شهری از اردیبهشت‌ماه سال جاری، شرکت‌های باربری می‌توانند با ثبت اطلاعات خودروهای باری تحت پوشش خود، شامل مسیر و نوع بار جابه‌جا شده توسط آن‌ها، فرایند دریافت سهمیه سوخت قابل دریافت طبق ضوابط را طی کنند.

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد افزود: با بهره‌گیری از سامانه مذکور، اطلاعات لازم در خصوص عملکرد خودروهای باری درون‌شهری، تجمیع و سازماندهی می‌شود و پس از ارائه به سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، در اختیار ستاد سوخت قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به بهینه‌سازی فرایند اختصاص سهمیه سوخت به خودروهای باری از این طریق افزود: با به‌کارگیری سامانه جامع مدیریت حمل و نقل بار درون شهری، حجم عظیمی از اطلاعات لازم در خصوص خودروهای باری شهر بدون نیاز به مراجعه و بروکراسی‌های زمان‌بر، به صورت اینترنتی ثبت می‌شود و پس از تجمیع و تحلیل آنها، برای اختصاص سهمیه سوخت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رجائیان با تأکید بر کارایی این سامانه در زمینه اختصاص بجا و صحیح سوخت به خودروهای باری گفت: با توجه به میزان بالای سوخت اختصاص‌یافته به این دسته از خودروها، ضرورت دارد که نظارت دقیق‌تری در این زمینه صورت گیرد تا از سوءاستفاده‌های احتمالی پیشگیری شود که این امر با بهره‌گیری از این سامانه میسر شده است.

وی تصریح کرد: امکان ثبت اطلاعات خودروهای باری دورن شهری به صورت موردی که روزانه انجام می‌شود و نیز به شکل تجمیعی که ماهانه انجام می‌پذیرد، وجود دارد که در این حالت، لازم است خودروی مربوطه حداقل 20 روز کاری در ماه را سپری کرده باشد. از اردیبهشت‌ماه سال جاری تا کنون، با استفاده از سامانه جامع مدیریت حمل و نقل بار درون شهری مشهد، بیش از 8 هزار و چهارصد پروانه فعالیت و بیش از 7 هزار پروانه اشنغال صادر شده است. همچنین بیش از 14 هزار مجوز زمانی و مکانی مدت‌دار به متقاضیان ارائه شده است.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: با توجه به کثرت و تنوع خودروهای باری درون‌شهری و افزایش مستمر تعداد آنها، اختصاص عادلانه و صحیح سهمیه سوخت به این دسته از خودروها، مستلزم به‌کارگیری فرایندی سیستماتیک و کارآمد است که با راه‌اندازی سامانه مذکور در سال جاری، فرایند رسیدگی به این موضوع تسریع شده و امکان پایش و نظارت بر آن نیز ارتقا یافته است.