دوشنبه, ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ۲۰
طبقه بندی:
  • اخبار ویژه
  • اخبار
چچ
نقش مهم حوزه حمل و نقل بر تحقق اهداف شهر من

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد؛

نقش مهم حوزه حمل و نقل بر تحقق اهداف شهر من

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد گفت: حوزه حمل و نقل و ترافیک می‌ تواند نقش بسزایی در تاثیر متقابل بر تحقق اهداف شهر من ایفا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید مسعود ریاضی در بازدید از پروژه ساماندهی شبکه یکپارچه‌ خدمات و کسب و کار شهری (اپلیکیشن شهر من)، اظهار کرد: یکی از مهم ترین اهداف و شعارهای شورای پنجم مشهد اجرای هوشمندسازی به طور کلان در شهر مشهد بوده است.

وی افزود: مجموعه امکانات و خدماتی که شهرمن در اختیار شهروندان قرار داده می‌تواند شهر مشهد را گام بلندی در این مسیر هدایت کند.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد با اشاره به اینکه در ابتدای دوره کاری شورای پنجم طرح هایی برای راه اندازی باشگاه شهروندی و استفاده از این فرصت اجتماعی برای اصلاح رفتارهای شهروندان مد نظر شورا بود، بیان کرد: بزرگترین حسن اجرای چنین برنامه هایی استفاده از تکنولوژی در راستای اهداف فرهنگی و اجتماعی و ارتقای سطح فرهنگ شهروندی است. از این رو این بر مجموعه مدیریت شهری واجب است در راستای حمایت از همه گیر شدن استفاده از این اپلیکیشن و توسعه برنامه‌های آن، تمام تلاش خود را به کار گیرند.

ریاضی خاطرنشان کرد: حوزه حمل و نقل و ترافیک می‌ تواند نقش بسزایی در تاثیر متقابل بر تحقق اهداف شهر من ایفا کند.

وی ادامه داد: برخی اقدامات اجرا شده و در حال اجرا در این اپلیکیشن در خصوص ارائه مشوق‌ های استفاده از شبکه عمومی حمل و نقل شهری و پرداخت پاداش های نقدی و غیرنقدی به شهروندان مورد تاکید و تشویق حوزه حمل و نقل مدیریت شهری بوده و هست. اما مهم تر از این نکته آنجاست که وقتی ما به اهدافی چون حمل و نقل پاک و شهر شهروند محور فکر می‌کنیم باید تمام ابزارها، روش ها و برنامه هایمان در راستای رسیدن به این اهداف طراحی و انسجام داشته باشد.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد گفت: از مدیران ارشد شهر من خواسته‌ ایم در راستای تشویق شهروندان به توجه به سلامت عمومی و ورزش همگانی و سوق دادن شهر به سمت حمل و نقل پاک دو برنامه مشوق برای پیاده روی و دوچرخه سواری را در طرح های آتی خود بگنجانند تا در قالب دو طرح «راه برو جایزه بگیر» و «رکاب بزن جایزه بگیر» شهروندان مشهدی را بیش از پیش برای استفاده از امکانات پیاده راه‌ ها و مسیرهای دوچرخه در شهر ترغیب کرده و مشهدی ها را به اجرای ورزش های کم هزینه، سالم و کم خطر مجاب کنند.

ریاضی با تاکید بر اینکه حتی کرونا نمی‌تواند محدودیتی در اجرای برنامه‌های ورزشی باشد، اضافه کرد: در سال گذشته اعتبار بسیار زیادی برای توسعه ورزش همگانی در شهر به تصویب شورا رسید که متاسفانه تاکنون بخش اعظم آن بلااستفاده مانده، این در حالی است که در حال حاضر در کشورهای مختلف دنیا با وجود آنکه مسابقات مختلف ورزشی به دلیل کرونا لغو شده اما با استفاده از تکنولوژی های مدرن، مسابقات از راه دور در حالی که ورزشکاران در منزل خود مشغول ورزش هستند برگزار شده و جوایز نیز بین منتخبین توزیع می‌شود.

وی عنوان کرد: با این روال در حالی که شهرداری مشهد از زیرساخت تکنولوژیک بسیار مناسبی برخوردار است باید برای استفاده بهینه از این امکانات و ترغیب شهروندان به اصلاح رفتار ها، ارتقای فرهنگ شهروندی و توجه به سلامت شهر اهمیت بیشتری به خرج داد.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی، آگاه سازی و تبلیغ برنامه‌های شهر من در بین شهروندان تاکید، اظهار کرد: تاکنون اقدامات بسیار ارزشمندی در مجموعه شهرمن اجرا شده و برنامه ها و ایده های بسیار درخشانی در دست اجرا دارند، اما تا زمانی که این امور به اطلاع عموم مردم نرسیده و استفاده از آن‌ ها همگانی نشود تمام این زحمات ابتر خواهد ماند. لذا مهم ترین وظیفه شهرداری در حال حاضر تامین امکانات مورد نیاز برای اطلاع رسانی و تبلیغات این حوزه در بین عموم شهروندان است.

ریاضی ادامه داد: با این نگاه کم ترین کاری که شهرداری می تواند برای توسعه شهر من و استفاده بیشتر آن توسط شهروندان انجام دهد در اختیار گذاشتن امکانات تبلیغاتی و اطلاع رسانی است که به وفور در اختیار شهرداری قرار دارد.

وی با تاکید بر لزوم آموزش مستمر خدمات تکنولوژیک به شهروندان و فواید و مزایای استفاده از آن، ادامه داد: از جمله اموری که اجرای آن چندان سخت نیست ترکیب خدمات شهر من با انواع خدمات به گروه‌های خاص اجتماعی از جمله جوانان، دانش‌آموزان و کارمندان است.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد تاکید کرد: این مهم را نباید از نظر دور داشت که توسعه برنامه های شهر من و افزایش تعداد طرح های فرهنگی سرگرمی اجتماعی و ورزشی در این اپلیکیشن بر افزایش نشاط اجتماعی تاثیر مستقیم خواهد داشت که این نیز جزو اهداف برنامه‌های مدیریت شهری بوده و هست.