فرم مشاهده خبر
۱۳۹۶/۰۳/۰۱ ۱۵:۲۳ ۱۰۶
طبقه بندی: تازه ها
چچ
2YPYs9ioINiv2YjZhdmK2YYg2LfYsditINio2LHar9iy2YrYr9mHINmD2LTZiNix2Yog2KrZiNiz2Lcg2LPYp9mF2KfZhtmHINiz2YrYqNmG2Kcg2LTZh9ix2K/Yp9ix2Yog2YXYtNmH2K8g

کسب دومین طرح برگزیده کشوری توسط سامانه سیبنا شهرداری مشهد

کسب دومین طرح برگزیده کشوری توسط سامانه سیبنا شهرداری مشهد

کسب دومین طرح برگزیده کشوری توسط سامانه سیبنا شهرداری مشهد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، در سیزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی و از بین صدها طرح دانش بنیان، تعداد 6 طرح به مرحله ارزیابی نهایی رسیدند که سامانه سیبنا ( سامانه یکپارچه بودجه، نظارت و اجرا ) یکی از این طرح‌ها بوده است که توانست عنوان دوم را کسب کند.
سامانه سیبنا که در نتیجه اعتماد شهرداری مشهد به شرکت‌های دانش بنیان تولید شده است، در این جشنواره مورد بازدید و تجلیل سازمانها و نهادهای مختلف قرار گرفت و از سوی چندین سازمان درخواست اجرای آن صادر شده است.
  سامانه سیبنا به به منظور مدیریت یکپارچه نظام بودجه‌ریزی در سازمان و نظارت بر اجرای آن تولید شده است، در این سامانه کلیه اقدامات از پیشنهاد تا تصویب و سپس اجرای بودجه به صورت فرایندی انجام می‌شود، به نحوی که از کوچکترین واحد سازمانی آغاز و تا مدیریت ارشد ادامه می‌یابد.
استقرار سامانه سیبنا از سال 90 در شهرداری مشهد بوده است، این سامانه طی گذشت 5 سال از عمر آن توانسته میلیاردها ریال بودجه جاری و عمرانی شهرداری را از مرحله تصویب آلبوم تا اجرای آن مدیریت کند.
بهره‌گیری 500 نفر از سامانه سیبنا به صورت روزانه
  هم اکنون این سامانه در ستاد مرکزی شهرداری مشهد، 13 منطقه و 17 سازمان زیر مجموعه شهرداری در حال استفاده است که تعداد کاربران در حال استفاده از آن به صورت روزانه از مرز500 نفر می‌گذرد.
  به عنوان مثال بر طبق مقایسه آماری سال‌های 94 و 95 بودجه شهرداری مشهد، تعداد کاربران در سال 94، هزار و 8 نفر، تعداد قراردادها دو هزار و 558 عدد، تعداد سندهای مالی خودکار 85 هزار و 200 عدد، تعداد تخصیص وجه به میزان 39 هزار و 927 عدد، تعداد تامین اعتبار به میزان 28 هزار و 534 عدد بوده است.
  در سال 95، تعداد کاربران به میزان هزار و 821 نفر، تعداد قرارداد به میزان 2 هزار و 788 عدد، تعداد سند مالی خودکار به میزان 126 هزار و 421 مورد، تعداد تخصیص وجه به میزان 37 هزار و 935 عدد و تعداد تامین اعتبار 29 هزار و 534 عدد می باشد.
امکان کنترل و رصد پروژه‌های چندساله با ایجاد کدینگ‌های یکپارچه بین واحد بودجه و مالی
مدیریت یکپارچه تولید آلبوم شهرداری با مشارکت کلیه واحدهای بهره بردار و مجری در هر سال مالی و برای هر درخت بودجه، امکان مدیریت و کنترل بودجه مربوط به هر واحد مجری به صورت مستقل و تعیین ردیف هزینه توسط واحد تخصصی و با نظارت واحد بودجه و مالی شهرداری از جمله مزایای اجرای این سامانه محسوب می‌شود.
کمک به جمع‌آوری داده‌های مورد نیاز محاسبه بودجه‌ریزی عملیاتی، امکان صدور سند حسابداری مکانیزه با نظارت واحد مالی و جلوگیری از اشتباهات کاربری در تعیین ردیف اعتباری به صورت دستی در سیستم مالی شهرداری، امکان توزیع و جابجایی بودجه توسط هر معاونت تخصصی در بین واحدهای اجرایی مدیریت خود و مناطق و سازمان‌های شهرداری به سهولت و با کمترین زمان ممکن، ایجاد فرم‌های متعدد با امکاناتی چون استفاده از جداول پایه و سیستم کدساز را از دیگر مزایای اجرای سامانه سیبنا است.

آدرس کوتاه شده: