شنبه, ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۰۶ ۱۱
طبقه بندی:
  • اخبار ویژه
  • اخبار
چچ
شناسایی1300 شهروند بی سواد در وقف سواد

شناسایی1300 شهروند بی سواد در وقف سواد

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار مشهد گفت: شهرداری در قالب طرح «وقف سواد» حدود ۱۳۰۰ شهروند بی‌سواد را شناسایی کرده و ردیف اعتباری‌ای نزدیک به ۳ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است تا به‌عنوان پاداش در اختیار کسانی قرار بگیرد که سواد می‌آموزند..

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد : آیدا مهربان در جلسه مجازی شورای راهبردی «شهرهای‌یادگیرنده» که به میزبانی کمیسیون ملی یونسکو برگزار شد، با اشاره به اعلام آمادگی شهر مشهد در سال 1397 برای پیوستن به شهرهای یادگیرنده گفت: برنامه‌ریزی‌های بسیاری برای دریافت این‌نشان در شهر مشهد صورت گرفت و بالاخره در تیرماه ۹۸ شهر مشهد توانست این‌نشان را از آن خود کند و تا پایان ۱۴۰۰ هم عضو این‌شبکه خواهیم بود.
وی ادامه داد: پروژه شهرداری مشهد در این‌راستا طرح «وقف سواد» بود که به دنبال ریشه‌کن کردن بی‌سوادی جمعیتی 30 هزارنفره در شهر مشهد است. تلاش کردیم شهرداری بتواند در همه حوزه‌ها از سواد مالی تا سواد رسانه‌ای هم فعالیت‌هایی داشته باشد.
حجت‌ا... ایوبی، دبیر کمیسیون ملی یونسکو، نیز در این‌نشست تصریح کرد: هدف از تشکیل شورای راهبری «شهرهای یادگیرنده» انتقال تجربه‌هاست. ما در دو سال گذشته تجربه‌های موفقی داشتیم. همکاری بین شهر مشهد با فرانسه در زمینه آشنایی با عملکرد شهرهای یادگیرنده بسیار مهم بود. کارگاه آموزشی در چندشهر فرانسه تشکیل شد و همچنین قرار شد آن‌ها هم به مشهد بیایند که ماجرای کرونا پیش آمد.