پنجشنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۸ ۱۵۲
طبقه بندی:
  • اخبار ویژه
  • اخبار
چچ
2LPYp9mF2KfZhtmHINi02YfYsdmI2YbYryDYs9m+2KfYsdmKINix2YjZhtmF2KfZitmKINi02K8=

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد؛

سامانه شهروند سپاری رونمایی شد

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد اظهار کرد: شهردای مشهد شهرداری الکترونیک را به طور کامل تجربه کرد و به سمت شهرداری هوشمند در حرکت است.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد؛ ایدا مهربان در مراسم آغاز عملیات حفاری خط چهار قطار شهری مشهد و افتتاح چندین پروژه بزرگ مدیریت شهری که با حضور استاندار خراسان رضوی، فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء، فرمانده سپاه امام رضا، شهردار مشهد، جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهری و استانی برگزار شد، گفت: در سامانه شهروند سپاری به هیچ عنوان نیازی به عنصر واسط و یا حضور فیزیکی نیست. صفر تا صد روند غیرحضوری انجام و تمام ارتباطات سیستمی می‌شود.

وی با بیان اینکه هوشمند شدن هویت سیستم در حوزه نرم‌افزاری اتفاق ارزشمندی است که برای اولین بار در کشور رخ می‌دهد.، افزود: با ادغام فرایندها و حذف روندهای تکراری و اضافه ۴۰درصد فرآیند و ۳۰درصد درخواست‌ها کاهش یافت.

مهربان ادامه داد: ۱۲۲ خدمت رو به شهروند در بین خدمات شهرداری احصا شده ۴۸ درصد کامل هوشمند شده است، ۳۵درصد در مرحله‌ استقرار سامانه است و تا پایان سال هوشمند می‌شود و مابقی در سال‌ آینده انجام خواهد شد. سرویس‌های پرکاربرد هوشمند شده است.

وی بیان کرد: هوشمند سازی در همه حوزه‌های خدمات شهری، شهرسازی و... انجام می‌شود. اما پرتراکنش ترین درخواست‌ها در حوزه شهرسازی بوده است‌. بر همین اساس امروز از سامانه جامع شهرسازی رونمایی شد.

آدرس کوتاه شده: