شنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ ۰۷:۴۸ ۸۱
طبقه بندی:
  • اخبار ویژه
  • اخبار
چچ
2KfYrtiwINmF2KzZiNiyINio2LHYp9mKINiu2YjYr9ix2YjZh9in2Yog2KjYp9ix2Yog2K/YsdmI2YbigIzYtNmH2LHZiiDYqtiz2YfZitmEINmF2YrigIzYtNmI2K8=

با توسعه سامانه جامع حمل بار؛

اخذ مجوز برای خودروهای باری درون‌شهری تسهیل می‌شود

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد از تسهیل فرایند اخذ مجوز برای خودروهای باری درون‌شهری، در نتیجه توسعه، هوشمندسازی و آماده‌سازی نسخه موبایلی سامانه جامع حمل بار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر اظهار کرد: با هدف تسهیل صدور مجوزهای مکانی و زمانی برای تردد خودروهای باری در محدوده شهر، اپلیکیشن موبایلی سامانه جامع حمل بار طراحی شده که به کاربران اجازه می‌دهد بدون مراجعات و پیگیری‌های حضوری و در کمترین زمان ممکن، شخصا با استفاده از گوشی همراه نسبت به اخذ مجوزهای لازم اقدام کنند.

وی با تأکید بر تسهیل فرایند صدور مجوزها با استفاده از نسخه موبایلی افزود: در این سامانه که با همکاری سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون‌شهری طراحی شده است، با توجه به ثبت اطلاعات رانندگان دارای پروانه در سامانه، کاربران می‌توانند صرفا با ورود اطلاعات پلاک وسیله نقلیه، مبدأ، مقصد و نوع بار، مجوز لازم را در کوتاه‌ترین زمان ممکن دریافت کنند.

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد در خصوص ویژگی‌های این سامانه بیان کرد: فرایند کسب مجوز در این سامانه تک‌ مرحله‌ای است؛ لذا نیاز به صرف زمان انتظار برای تأیید درخواست نبوده و مجوز مورد نظر در زمان درخواست ارائه می‌شود. عدم نیاز به ثبت نام و محاسبه آنلاین هزینه دریافت مجوز، از ویژگی‌های دیگر سامانه حمل و نقل بار درون‌شهری است که با هدف تسهیل فرایند کار برای رانندگان پیش‌بینی شده است.

رجائیان همچنین با اشاره به آماده‌سازی وب‌کیوسک‌های صدور مجوزهای زمانی و مکانی خاطرنشان کرد: این وب‌کیوسک‌ها با استقرار در مبادی ورودی شهر و اتصال آنلاین به سامانه جامع حمل و نقل بار درون‌شهری، این امکان را در اختیار رانندگان خودروهای باری برون‌شهری قرار می‌دهند که بدون مراجعه حضوری به کارگزاری‌های مربوطه و معطلی در روندهای اداری، به سادگی مجوزهای لازم را برای تردد در محدوده شهری دریافت کنند.

وی ضوابط تعیین شده در این حوزه را متناسب با وضعیت ترافیکی مناطق مختلف شهر برشمرد و اضافه کرد: بر اساس شرایط ترافیکی و میزان آلودگی هوا در نقاط مختلف شهر، سه محدوده سبز، زرد و قرمز در نظر گرفته شده است که در هر یک از آن ها، ساعات خاصی برای تردد خودروهای باری مجاز تلقی می‌شود. همچنین با ارتباط سامانه جامع حمل بار درون‌شهری و اطلاعات برگرفته از دوربین‌های سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری مشهد، مغایرت‌های احتمالی بین مجوزهای دریافت‌شده و نحوه تردد خودروهای باری، تشخیص داده شده و پیامک ارشادی برای رانندگان ارسال می‌شود.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: نسخه موبایلی سامانه جامع حمل بار درون‌شهری و نیز وب‌کیوسک‌های پیش‌بینی‌شده برای مبادی ورودی شهر، پس از طراحی، مراحل آزمایشی را نیز با موفقیت پشت سر گذاشته و آماده بهره‌برداری است که با استفاده از آن ها، شاهد تسهیل دریافت مجوزهای لازم برای رانندگان خودروهای باری و گرایش بیشتر به استفاده از امکانات هوشمند شهری خواهیم بود.

آدرس کوتاه شده: