سه شنبه, ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۳:۲۶ ۳۲
طبقه بندی:
  • اخبار ویژه
  • اخبار
چچ
2KjZh9ix2Ycg2q/Zitix2Yog2KfYsiDYp9mE2q/ZiNmKINmH2KfZiiDYqNix2YbYp9mF2Ycg2LHZitiy2Yog2KrYudin2YXZhNmKINmIINmF2LPYptmE2Ycg2YXYrdmI2LEg2LTYr9mGINiz2YrYp9iz2Kog2YfYpyDZiCDYsdin2YfYqNix2K/Zh9inINiv2LEg2LTZh9ix2K/Yp9ix2Yog2YXYtNmH2K8=

بهره گیری از الگوی های برنامه ریزی تعاملی و مسئله محور شدن سیاست ها و راهبردها در شهرداری مشهد

مدیرکل برنامه ، بودجه و ارزیابی عملکرد شهرداری مشهد ضمن اشاره به آغاز تدوین برنامه میان مدت 1404-1401 شهرداری مشهد بهره‌گیری از الگوهای برنامه‌ریزی تعاملی و مسئله‌محور شدن سیاست‌ها و راهبردها را جزو مسائل مورد تاکید حوزه برنامه ریزی مطرح کرد

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد " جمال حسن بارانی " ضمن اشاره به برگزاری نخستین رویداد تعاملی تدوین برنامه میان مدت 1401-1404 شهرداری مشهد که در محل کارخانه نوآوری مشهد طی روزهای 20 و 21 شهریور ماه 1400 انجام شد، گفت: این رویداد بصورت رقابتی بین چند تیم خواهد بود که هرکدام حول یکی از محورهای حوزه حمل‌ونقل به تدوین برنامه پیشنهادی خود خواهند پرداخت.

اعضای تیم در طول این رویداد با حضور در کارگاه‌های آموزشی ضمن آشنایی با فرآیند تدوین برنامه، شیوه شناسایی، کشف و حل مسائل به‌صورت خلاقانه را آموزش می‌بینند و پس از آن به رقابت با هم می‌پردازند.

بارانی در خصوص شرکت‌کنندگان حاضردر این رویداد بیان کرد: اعضای کارگروه حمل‌ونقل، کارشناسان حوزه‌ حمل‌ونقل، کارشناسان حوزه‌های برنامه‌ریزی ستادی و مناطق و تعدادی از فعالین شورای اجتماعی محلات می‌باشند که در طی دو روز فرآِیند تدوین برنامه شهرداری مشهد مقدس را آموزش دیده و پس از آن با مشارکت یکدیگر آن را پیاده‌سازی می‌کنند.

وی همچنین افزود: در پایان این رقابت برنامه‌های تدوین شده توسط داوران مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و جوایزی به تیم برگزیده و افراد منتخب اهدا می‌شود.

بارانی در خصوص انتخاب برنامه ریزی تعاملی و شاخص های مورد بحث در این برنامه اظهار کرد: معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد مقدس بر اساس شاخص‌هایی از جمله نیازهای جامعه، تحولات اجتماعی حال حاضر، پیشرفت‌های تکنولوژیکی و همچنین میزان توسعه‌یافتگی مجموعه شهرداری اقدام به ارزیابی و بررسی شیوه‌های گوناگون تدوین و تهیه برنامه کرد به نحوی که در نهایت برنامه‌ریزی تعاملی که متناسب با فرهنگ سازمانی مجموعه شهرداری و از سویی دیگر سازگار با شیوه مدیریت شهری است و توانایی ایجاد پویایی و نوآوری و تحقق هدف مسئله‌محوری بودن برنامه‌ها را دارد، مورد انتخاب قرار گرفت.

وی در خصوص اهداف برگزاری نخستین رویداد تعاملی تدوین برنامه میان مدت 1401-1404 شهرداری مشهد گفت: آشنایی همکاران ما در گروه برنامه‌ریزی نسبت به فرآیند تدوین برنامه و آسیب‌شنایی روند تدوین برنامه یکی از اهداف برگزاری این رویداد است. چرا که انتظار داریم در ادامه، رویدادی مشابه در مناطق و سازمان‌های تابعه شهرداری مشهد مقدس برگزار گردد و برنامه‌های میان مدت سازمان‌ها و برش‌های منطقه‌ای و موضوعی نیز به شیوه تعاملی توسط حوزه مربوطه تدوین گردد.

بارانی همچنین در خصوص دیگر اهداف برگزاری این رویداد بیان کرد : دعوت از فعالین شورای اجتماعی محلات و حضور آنها در این فرآیند برای برقراری تعادل میان دیدگاه‌های شهروندان و نقطه‌نظرات کارشناسان و نزدیک شدن این دو دیدگاه بهم یکی دیگر از اهداف برگزاری این رویداد است.

مدیرکل برنامه ، بودجه و ارزیابی عملکرد شهرداری مشهد در خاتمه اظهار کرد : ما انتظار داریم خروجی چنین رویدادی در قالب محصولی ورودی برای کارگروه حمل‌ونقل باشد و این کارگروه تدوین برنامه میان مدت حوزه حمل‌ونقل را بر اساس دیدگاه‌های مطرح شده در این رویداد به انجام برساند.

آدرس کوتاه شده: