چهارشنبه, ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۴۴ ۱۷۴
طبقه بندی:
  • اخبار ویژه
  • اخبار
چچ
2LHZiNmK2K/Yp9ivINmF2YbYqtmI2LHZitmG2q8gwqvZhti02KfZhtmKwrvYqNinINiq2YXYsdmD2LIg2KjYsSDZg9iz2Kgg2Ygg2YPYp9ix2YfYp9mKINit2KfYtNmK2Ycg2LTZh9ix

با حضور معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد برگزار شد؛

رویداد منتورینگ «نشانی»با تمرکز بر کسب و کارهای حاشیه شهر

طی مراسمی رویداد منتورینگ «نشانی» با تمرکز بر کسب و کارهای حاشیه شهر درمحل کارخانه نوآوری برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد، آیدا مهربان، معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد در حاشیه این رویداد که باحضور جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد الرضا(ع) ،معاون اقتصادی شهردار و فعالان عرصه کسب و کارخانگی،برگزارشد گفت: کارخانه نوآوری با نگاه حمایت از استارتاپ ها راه اندازی شده تا رشد و توسعه کسب و کار را شاهد باشیم .

وی افزود: ما به دنبال حل مسائل و مشکلات شهر با نوآوری و خلاقیت هستیم و طی این رویداد قصد داریم تا به طور ویژه بر روی کسب و کارهای حاشیه شهر تمرکز کنیم و با استفاده از دانش (road map) «مسیر کسب و کار» بتوانیم در رشد و حمایت مدون کسب و کارهای خانگی حاشیه شهر مثمرثمر باشیم.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد، اضافه کرد: یکی از موضوعاتی که به عنوان مسئله و معضل در شهرمان وجود دارد مسئله حاشیه شهر هست و از سویی دیگر موضوع عمده در حوزه کسب و کار بحث کسب و کارهای خانگی است که در تمام دنیا شناخته شده است و به عنوان یکی از بنگاههای اقتصادی زود بازده مطرح هست.

مهربان، با بیان اینکه، بااین روش افراد خیلی راحت در دفتری شروع به کار می کنند و زود به جواب می رسند،اظهارکرد: کسب و کار خانگی در دنیا شناخته شده است. اما آنجه برای برخی از شهروندان در کسب و کار خانگی اهمیت دارد موضوع شیوع بیماری کرونا بوده که اهمیت کار در این حوزه را بیشتر کرده است .

وی تصریح کرد: افرادی که در این موضوع فعالیتی دارند شاید دسترسی به بازارهای عمده فروش نداشته و برای شناخته شدن نتوانند محصولشان را به درستی و مناسبت به بازار عرضه کنند.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد ادامه داد: ما در رویداد «نشانی» به دنبال این هستیم که هم از کسب و کارها حمایت کنیم و از طرفی دیگر مسیر کسب و کار را با استفاده از اساتید دانشگاه و منتورهای مجموعه مشخص تر کنیم، همچنین رویداد نشانی با هدف ترسیم مسیر فعالیت های مورد نیاز برای رشد یک کسب و کار خانگی و مستقل شکل گرفته است.

مهربان، افزود: از طرفی می خواهیم فضای آموزشی برای شرکت کنندگان فعال شود، به نحوی که مدل کسب و کاری را تدوین کنیم تا کسب و کارهای خرد رونق گرفته و بتوانند برای ارایه محصول خود موفق تر از قبل عمل کنند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.2938172022502
Qt: 1.0221872329712