سه شنبه, ۰۴ آبان ۱۴۰۰ ۱۴:۲۹ ۱۵۲
طبقه بندی:
  • اخبار ویژه
  • اخبار
چچ
2YfZiNi02YXZhtiv2LPYp9iy2Yog2KrZhdin2YXZiiDYrtiv2YXYp9iqINit2YjYstmHINit2YXZhOKAjuKAjNmI2YbZgtmEINio2Kcg2YPZhdmDINiz2KfYstmF2KfZhiDZgdin2YjYpw==

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در بازدید از سازمان فاوا مطرح کرد؛

هوشمندسازی تمامی خدمات حوزه حمل‎‌ونقل با کمک سازمان فاوا

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: شورای ششم به‌دنبال هوشمندسازی تمام فعالیت‎‌های حوزه حمل‌ونقل بوده و این امر مستلزم همکاری سازمان فاوا و حوزه حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد است.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهدمقدس، ایمان فرهمندی در حاشیه بازدید از سازمان فاوا شهرداری مشهد با بیان اینکه در بحث ارائه خدمات شهرداری به مردم، نحوه ارتباط و تعامل با شهروندان و کیفیت ارائه خدمات از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهارکرد: «هوشمندسازی»، ابزاری است که می‌تواند نقش بسزایی در ارتقاء کمی و کیفی این خدمات ایفا کند و رضایتمندی عمومی را به همراه داشته باشد.

وی افزود: در کنار این ارتقاء کمی و کیفی، کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از اتلاف وقت مردم از دیگر مزایای هوشمندسازی محسوب می‌شود و برهمین اساس تقویت مدیریت شهری از حیث هوشمندسازی برای شورای ششم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

فرهمندی با بیان اینکه بهره‌گیری از ابزارهای هوشمند در حوزه حمل‌ونقل بسیار حائز اهمیت است، گفت: مهمترین بحث در حوزه حمل‌ونقل اعم از اتوبوس و مترو و تاکسی، نحوه تعامل و کیفیت ارائه خدمات به مسافر است و باید بتوانند به راحتی خدمت مدنظر خود را دریافت کنند.

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با اشاره به موضوع حمل‌ونقل کرامت‌محور، تصریح کرد: این موضوع که در شعار شورای ششم یعنی «مشهدالرضا(ع)؛ جهان‌شهر برکت و کرامت» هم قید شده، اشاره به این دارد که عموم مسافران باید خدمات مطلوب، باکیفیت و در کوتاهترین زمان دریافت کنند.

فرهمندی گفت: این هدف با هوشمندسازی و استفاده از ابزارها و فرآیندهای هوشمند و با کمک سازمان فاوا و حوزه حمل‌ونقل شهرداری قابلیت تحقق دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون عموم مردم با برخی از این زیرساخت‌های هوشمند همچون ‌«من‌کارت» و «الیت» درگیر بوده‌اند، تصریح کرد: در برخی از این زیرساخت‌ها به جهت مسائلی که در پیاده‌سازی آنها وجود داشته، همچون پرداخت‌های غیرنقدی در ناوگان تاکسیرانی خیلی موفق نبوده است؛ فرآیندها و پشتیبانی‌های این زیرساخت‌ها نیازمند اصلاح و اطلاع‌رسانی و تبلیغات بیشتر برای ارتقاء آگاهی عمومی است.

فرهمندی گفت: در دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد، به‌دنبال هوشمندسازی تمام فعالیت‎‌های حوزه حمل‌ونقل هستیم و همه این خدمات شامل فرایندهای شارژ و پرداخت کرایه، زمان‌بندی خدمات، اطلاع‌رسانی‌ها، بازرسی و نظارت‌ها، صدور مجوزات، آموزش و فرهنگسازی و ... باید به صورت الکترونیکی و هوشمند انجام شوند.

شایان ذکر است، در این بازدید، محمدجواد رجائیان، مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهدمقدس به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط این سازمان در چندسال گذشته پرداخت.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.1954401334127
Qt: 0.94003772735596