سه شنبه, ۲۸ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۳۴ ۸۵
طبقه بندی:
  • اخبار ویژه
  • اخبار
چچ
2KfYt9mE2LMg2LTZh9ixINmF2LTZh9ivINmF2YbYqti02LEg2LTYrw==

اطلس شهر مشهد منتشر شد

مدیرکل آمار، پژوهش و مطالعات راهبردی شهرداری مشهد از طراحی و تدوین اطلس شهر مشهد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد" محسن محمدی" ضمن اعلام این مطلب گفت: اطلس های شهری امروزه در تصمیم‌گیری‌های کلان و موضوعی شهری، اهمیت و جایگاه ویژه ای دارند و به عنوان یکی از نیازهای ضروری دست اندرکاران توسعه و برنامه ریزی شهری برای تدوین چشم انداز و برنامه های عملیاتی، محسوب می شوند.

وی مهمترین هدف طراحی اطلس شهر مشهد را معرفی شایسته کلانشهر مشهد بیان کرد و افزود: هدف از طراحی اطلس شهر مشهد، معرفی مشهد به کمک یکی از کاربردی ترین روش های نمایش ویژگی های یک شهر است. با توجه به این که یکی از اهداف مدیریت شهری مشهد، حرکت به سمت توسعه پایدار و رسیدن به اهدافی همچون تأمین کیفیت زندگی، عدالت اجتماعی و بستر سازی برای رشد سرمایه های اجتماعی است، شایسته بود که متغیرهای مختلف شهرسازی پایدار در سطح شهر مشهد تحلیل و نمایش داده شود تا مورد استفاده پژوهشگران، مدیران و عموم مردم قرار گیرد.

مدیرکل آمار، پژوهش و مطالعات راهبردی شهرداری مشهد در خاتمه اظهارکرد: مجلد حاضر با عنوان اطلس شهر مشهد، توسط گروه رصدهای آماری شهرداری مشهد با اقتباس از تجارب ملی و بین المللی در دوازده فصل به زبان آمار و داده های مکانی، ویژگی‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و شهرسازی شهر مشهد را در قالب نقشه و نمودار به تصویر کشیده و بر آن است که شهر مشهد را متکی بر آمار رسمی به علاقمندان حوزه برنامه ریزی شهری معرفی نماید و موجبات هماهنگی اطلاعاتی در بین مخاطبان خود را فراهم سازد.

گفتنی است: شهر مقدس مشهد با حدود 343 کیلومتر مربع وسعت و جمعیتی بیش از 3 میلیون نفر، دومین کلانشهر کشور پهناور ایران و یکی از اعضاء فعال در شبکه شهرهای جهانی(متروپلیس) محسوب می شود. این شهر که در شمال شرقی ایران قرار دارد، مرکز استان خراسان رضوی است و به واسطه‌ی وجود حرم مطهر علی بن موسی الرضا (ع)، هشتمین امام مذهب شیعه، سالانه پذیرای خیل عظیمی از زائران از داخل و خارج ایران می باشد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.6302660306295
Qt: 1.6004185676575