دوشنبه, ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۰۲ ۵۹
طبقه بندی:
  • اخبار ویژه
  • اخبار
چچ
2KfZhti32KjYp9mCINio2YjYr9is2YcgMTQwMSDYqNinINqG2LHYrti0INmH2KfZiiDYqtit2YjZhCDYotmB2LHZitmGINmI2q/Ystin2LHZhyDZh9in2Yog2obYtNmFINin2YbYr9in2LLZiiDYtNmH2LHYr9in2LEg2YXYtNmH2K8=

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد؛

انطباق بودجه 1401 با چرخش های تحول آفرین وگزاره های چشم اندازی شهردار مشهد

معاون برنامه‌ریزی وتوسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد گفت: آنچه در بودجه 1401 اهمیت دارد و نسبت به سال های گذشته تغییر کرده است، انطباق و ارتباط کامل با سیاست‌ها و رهیافت‌های شورای ششم و چرخش‌های تحول آفرین و گزاره‌های چشم‌اندازی شهردار است.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد، "آیدا مهربان" در خصوص بودجه 1401 اظهار کرد: امروز سوم بهمن ماه بودجه 1401 توسط مدیریت شهری تقدیم شورای اسلامی شهر مشهد مقدس شد.

وی افزود: آنچه در این بودجه اهمیت دارد و نسبت به سال‌های گذشته تغییر کرده است، انطباق و ارتباط کامل با سیاست و رهیافت شورای ششم و چرخش‌های تحول آفرین و گزاره‌های چشم‌اندازی شهردار مشهد دارد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد ضمن اشاره به توجه ویژه علل الخصوص حاشیه شهرو توازن پروژه‌ها بیان کرد: تخصیص صددرصدی اعتبارات به حاشیه شهر و اختصاص حدود 38 درصد از کل اعتبارات به صورت مستقیم و خاص به این بخش از دیگر ویژگی‌های بودجه 1401 است.

مهربان خاطرنشان کرد: همچنین سهم درآمد پایدار از 40 درصد به 46 درصد افزایش پیدا کرده است و تلاش کردیم نسبت توازن بودجه جاری و عمرانی را 30 به 70 نگه داریم به این معنا که شهر به سمت توسعه حرکت کند و تمام درآمد و هزینه‌ها صرف موضوعات جاری شهرداری نشود.

وی اضافه کرد: منابع و مصارف بودجه شهرداری حدود 26 هزار میلیارد تومان است که حدود 11 هزار میلیارد تومان سهم درآمد عمومی، چهار هزار میلیارد تومان واگذاری‌های دارایی سرمایه، هفت هزار و 700 واگذاری دارایی مالی است؛ الباقی از محل مازاد منابع بر مصارف دوره‌‍های قبل و خالص منابع سازمان‌ها و شرکت‌ها تابعه تامین می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد در خصوص سهم مصارف تصریح کرد: حدود ۶ هزار و 300 میلیارد تومان سهم اعتبارات هزینه‌ای و جاری، بالغ بر هشت هزار و 900 میلیارد تومان پروژه‌های عمرانی و تملک دارایی سرمایه‌ای و 9 هزار و 200 میلیارد تومان تملک دارایی مالی است.

مهربان ضمن اشاره به اینکه تمام پروژه‌های عمرانی مکان محور شدند و در لایه‌های مکانی نشسته‌اند، گفت: کاملا مشخص است که پروژه در کدام مکان قرار گرفته و درهر قسمت شهر چه خدماتی ارائه می‌شود که این کار به عدم موازی کاری و حذف خدمات تکراری کمک می‌کند.

وی ادامه داد: امیدوارم با تلاش همه همکاران در مدیریت شهری و حمایت اعضای محترم شورای اسلامی شهر مشهد در فرایند بررسی و تصویب بودجه، اقدامات کارگشا و موثری برای سال آینده پیش رو داشته باشیم.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.8370405832926
Qt: 1.861789226532