چهارشنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۵۱ ۹۹
طبقه بندی:
  • اخبار ویژه
  • اخبار
چچ
مشکل تهیه ماسک و دستکش کارگران استقبال از بهار

مشکل تهیه ماسک و دستکش کارگران استقبال از بهار

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه متاسفانه تامین امکانات بهداشتی در شهرداری برای بخش‌های گل‌کاری و رنگ‌آمیزی با مشکل مواجه شده است، گفت: اما اولویت شهرداری استقبال از بهار و حفظ روحیه شهروندان است.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی وتوسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد به نقل از ایسنا شهریار آل‌شیخ ، در خصوص راهکار شهرداری در رابطه با رعایت بهداشت کارگرانی که مشغول آماده‌سازی شهر برای نوروز 99 هستند، تصریح کرد: انتقال و شیوع ویروس کرونا در فضای باز کمتر صورت می‌گیرد. فعالیت‌های جاری شهرداری مانند جمع‌آوری زباله و گندزدایی معابر با پوشش کامل انجام می‌شود، اما متاسفانه تامین امکانات بهداشتی در شهرداری برای بخش‌های گل‌کاری و رنگ‌آمیزی با مشکل مواجه شده و در تامین ماسک و دستکش دچار مضیقه شده‌ایم. البته کارگاهی جهت تولید ماسک برای استفاده کارکنان و ماموران شهرداری تجهیز شده است.

وی افزود: فعالیت‌های سطوح مسقف محدود شده است. خط تفکیک زباله را نیز متوقف کرده‌ایم. فعالیت گلکاری و رنگ‌آمیزی را با رعایت فاصله و سایر نکات بهداشتی توسعه دادیم، اما تمام کارگران این بخش روزانه تست و وضعیت‌ آنان کنترل می‌شود. مواد شوینده و ضدعفونی نیز در اختیار آنان قرار می‌گیرد، اما در تامین ماسک و دستکش آنان در مضیقه قرار داریم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد در پاسخ به این سوال که اولویت شهرداری استقبال از بهار است یا سلامت شهروندان و کارگران شهرداری، گفت: حفظ روحیه مردم از اهمیت بالایی برخوردار است. چندین مرحله روی این موضوع بحث شده که فرآیند استقبال از بهار چگونه انجام شود. بخش‌های نمایشی و جشنواره‌ای که اجتماع جمعیتی ایجاد می‌کرده را از برنامه‌های شهرداری حذف کرده‌ و اجرا نخواهیم کرد، اما اصرار داریم پروژه‌هایی که به طراوت فضای شهر کمک می‌کند را پیش ببریم.

وی ادامه داد: خوشایند نیست که شهر را به شهر مردگان تبدیل کرده و روحیه شهروندان را تضعیف کنیم. کارگرانی که در این بخش‌ها مشغول به کارند، کارگران روزمزد هستند که به درآمد شب عید خود نیازمند هستند