•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 113
   کد: 179075
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹

   برگزاری رویداد استارت‌آپی رکاد در مرکز نوآوری شهری

   هفدهمین دوره از رویداد کارآفرینی «رکاد» با حضور بیش‌از 100‌شرکت‌کننده از26تا28تیرماه در ساختمان مرکز نوآوری شهری برگزار شد.
    برگزاری رویداد استارت‌آپی رکاد در مرکز نوآوری شهری

   به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد به نقل از شهرآرا رکاد رویدادی استارت‌آپی در حوزه دانش‌آموزی است و دانش‌آموزان شرکت‌کننده در آن در طول دوره با آموزش‌های مختلف درباره ایجاد کسب‌و‌کارهای نوین، کار گروهی و اصول راه‌اندازی استارت‌آپ آشنا می‌شوند. به گفته لیدا تیموری، مدیرعامل رکاد، هفدهمین دوره این رویداد به سفارش بنیاد کودک برگزار شده است و دانش‌آموزانی که در این دوره رکاد حضور دارند، از بچه‌های دوره دوم دبیرستان و تحت حمایت بنیاد کودک هستند.
   تیموری با اشاره‌به اینکه این رویداد در سطح یک است و هدف از آن، تنها آشنایی بچه‌ها با مفاهیم اولیه استارت‌آپی است، گفت: قصد داریم مهر‌ماه رویدادی تخصصی‌تر با موضوع فناوری اطلاعات و اینترنت اشیا، با حمایت وزارت ارتباطات برگزار کنیم که تیم‌های برتر این رویداد در آن شرکت خواهند کرد.
   او با اشاره به حمایت‌های مرکز نوآوری‌شهری از برگزاری این برنامه گفت: به‌طور‌کلی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری، یکی از حامیان اصلی ما در برگزاری رویدادهای رکاد بوده است و شتاب‌دهنده‌هایی هم که در مرکز نوآوری حضور دارند، تیم‌های حاضر در رکاد را رصد می‌کنند و درصورتی‌که تیمی دارای ایده خوبی باشد، تحت حمایت این شتاب‌دهنده‌ها قرار می‌گیرد.
   غلامرضا عباس‌زاده، رئیس مرکز نوآوری شهری شهرداری مشهد، هم با اشاره به اینکه یکی از اهداف اصلی این مرکز، حمایت از اکوسیستم استارت‌آپی مشهد است، گفت: در این راستا زمینه‌سازی و شروع این اکوسیستم از مرحله دانش‌آموزی بسیار برای ما اهمیت دارد. هدف از اجرای این برنامه‌ها هم آشنایی بچه‌ها با فضای کسب‌و‌کارهای نوین و بیشتر‌شدن خلاقیت و فضای ذهنی مناسب آن‌ها برای ایجاد کسب‌و‌کار در آینده است. عباس‌زاده با بیان اینکه مرکز نوآوری شهری از رکاد یا هر مجموعه دیگری که در حوزه نوآوری و توسعه اکوسیستم کارآفرینی مشهد در‌حال فعالیت است، تا‌حد امکان حمایت خواهد کرد، افزود: در این رویداد هم تیم‌هایی که ایده‌هایی در حوزه مسائل شهری دارند، موردحمایت شتاب‌دهنده‌های ما قرار خواهند گرفت.

   تعداد بازدید: 113
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
  درباره ما