•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 29
   کد: 183168
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۰۱

   اولین هنرستان استارتاپی ایران در مشهد بازگشایی شد

   سال تحصیلی ۹۹-۹۸ با نواخته شدن زنگ اولین هنرستان پسرانه استارتاپی ایران توسط معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد آغاز شد.
   اولین هنرستان استارتاپی ایران در مشهد بازگشایی شد

   به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد همزمان با آغاز سال تحصیلی 99-98 « شهریار آل شیخ » با حضور در اولین هنرستان پسرانه استارتاپی رکاد و نواختن زنگ اول مهر ، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی به کلیه معلمان ودانش پژوهان، به مشکل اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی اشاره کرد و گفت: دیگر ورود به دانشگاه مسئله نظام آموزشی نیست، امروز با دانش آموخته هایی مواجه هستیم که مشکل اشتغال دارند که به نوبه خود بحران اجتماعی بزرگی است.
   وی شروع به کار اولین هنرستان استارتاپی رکاد مشهد را شروع تحول مهمی توصیف کرد و گفت: در حال حاضر نحوه به کارگیری مهارت ها مهم تر است، چرا که در این هنرستان دانش آموزان بر اساس پروژه هایی که انجام میدهند (پروژه محور) آموزش می بینند همانطور که پرورش روحیات کار تیمی، خلاقیت، کارآفرینی، احیای نشاط و شادابی در دانش آموزان هم جزو اهداف آموزشی این هنرستان است.
   آل شیخ همچنین بیان کرد: همه اجزای ساختار سنتی (آموزشی) دچار تحول شده است و در آینده هیچ کاربردی نخواهد داشت، به نحوی که در آینده نظام آموزشی قطعا تغییر خواهد کرد و کسانی آینده علمی موفقی دارند که در ایجاد کسب و کار تفکر خلاق داشته باشند. همانطور که در شرایطی که رشد اقتصادی منفی بوده، کسب و کارهای نوین به بهترین نحو فعالیت کردند.
   وی در ادامه با تاکید بر اهمیت توجه به نیروی انسانی خلاق و نوآور به عنوان با ارزش ترین دارایی و به عنوان اساسی ترین زیرساخت اقتصاد دانش بنیان و کارآفرین به مسئله آموزش اشاره کرد و گفت: باید آموزش همزمان با برطرف کردن نیازها صورت پذیرد، ایجاد هدف ها و چالش ها باعث میشود که دایره علم ما توسعه پیدا کند و انجام کار تیمی و تفکر نقادانه مسائل بسیار جدی زندگی ماست.
   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد در خاتمه گفت: هنرستان استارتاپی رکاد الگوی علمی کشور است و نگاه همگان به نتیجه و خروجی این هنرستان است.
    

   تعداد بازدید: 29
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
  درباره ما