•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 32
   کد: 183880
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۰۹

   نخستین جشنواره ملی نوآفرینی در مبلمان شهری در مشهد برگزار شد

   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد بر ضرورت و اهمیت نقش استارتاپ ها و حضور خلاقانه آنان در حل مسایل مهم شهری تاکید کرد.
   نخستین جشنواره ملی نوآفرینی در مبلمان شهری در مشهد برگزار شد

   به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد « شهریار آل شیخ » با حضور در جمع کثیری از طراحان، هنرمندان، متخصصان و گروهی از شرکت های حقوقی (معماری، طراحی و سازنده المان، مجسمه و مبلمان شهری)، و در نخستین نشست علمی نوساخته ها، با توجه به محور گفتگوی این نشست در خصوص ایجاد کارخانه نوآوری در دل یک فضای صنعتی و نزدیک به مراکز علمی و احیای ساختمان های این محدوده به فضایی برای خلاقیت و نوآوری، نقش استارتاپ ها را برای مدیریت شهری مهم ارزیابی کرد و گفت: در حال حاضر 8 استارتاپ برتر ایران، نمونه مشابه در برترین های دنیا را دارند، و ایران از نظر ایجاد اکوسیستم مناسب استارتاپی در دنیا دارای رتبه 83 است و مدیریت شهری برای حضور بیشتر استارتاپ های شهری وارد این فضا شده است.
   وی ضمن تاکید بر اهمیت نقش شهرداری ها در تجاری سازی استارتاپ ها گفت: ما به عنوان مدیریت شهری نقش مهمی در ایجاد و تقویت اکوسیستم استارتاپی، داریم و وضعیت شهر مشهد نسبت به سایرشهرها درکشور ، از نظر تعداد حضور استارتاپ ها مناسب است ، اما نسبت به وضعیت ایده آل جایگاه مناسبی نداریم..
   آل شیخ با طرح سوالی با عنوان اکوسیستم مناسب استارتاپی چیست؟ خطاب به حاضرین در این نشست گفت: معیارهای یک اکو سیستم مناسب استارتاپی شامل: عملکرد، تامین مالی، دسترسی به بازار و ارتباطات است که در این خصوص ٣الی ٤ درصد استارتاپ ها در این خصوص موفق هستند.
   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد در ادامه در خصوص اهمیت نقش استارتاپ ها و کمک آنان به مدیریت شهری در حل مسایل شهری تاکید و اظهارکرد: استارتاپ ها می توانند برای اداره بهتر و هوشمند شدن شهر به مدیریت شهری کمک کنند چرا که نوآوری و به روز آوری فعالیت ها جزو مهمترین بخش های کمک استارتاپ هاست.
   آل شیخ همچنین ایجاد مراکز نوآوری با هدف توسعه استارتاپ ها را جزو یکی از مهمترین وظایف شهرداری ها برشمرد و گفت: سامانه ای در شهر مشهد شروع به کار کرده است که زباله خشک را از درب منزل جمع آوری می کند که به زودی در کل شهر آغاز به کار خواهد کرد. شناسایی و رصد مداوم مسائل شهری از دیگر کمک های استارتاپ ها به مدیریت شهری است
   فرصت ها و ظرفیت هایی که ما از آنها غافل هستیم، برای شرکت های دانش بنیان دارای ارزش است که می توانند این ظرفیت ها را بالفعل نمایند.
   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد در خاتمه اظهارداشت: سعی و هدف مدیریت شهری بر این است که طرح ها به مرحله تجاری سازی و ایجاد کسب و کار هدایت شوند چرا که شهر مشهد دارای برند قوی در حوزه خدمات شهری بوده و از این حیث الگوی کشور است و امیدواریم بتوانیم سیاقی را شکل دهیم که فراتر از ارائه طرح پیش رفته و طرح ها را به کسب و کارهای نوآورانه تبدیل کنیم.
    

   تعداد بازدید: 32
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
  درباره ما