•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 45
   کد: 184749
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خبر داد:

   تجهیز ایستگاه‌های قطارشهری به دستگاه‌های صدور بلیت تک‌سفره

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از امکان خرید بلیت تک سفره دو بعدی(QR) به صورت الکترونیک از طریق دستگاه‌های TVM مستقر در کلیه ایستگاه‌های قطارشهری خبر داد.
   تجهیز ایستگاه‌های قطارشهری به دستگاه‌های صدور بلیت تک‌سفره

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، «محمدجواد رجائیان» گفت: با توجه به عدم استفاده برخی شهروندان و زائران از من‌کارت، در ابتدا امکان تهیه بلیت تک‌سفره فراهم شد؛ به نحوی که شهروندان برای خرید بلیت تک‌سفره از طریق چندین باجه و یا واحدهای تجاری مستقر در داخل فضاهای ایستگاه‌های قطارشهری به تعداد محدود، اقدام می‌کردند؛ اما با تمهیداتی که در نظر گرفته شده، از این پس شهروندان می‌توانند با استفاده از کارت بانکی خود، نسبت به خرید بلیت تک‌سفره QR از طریق دستگاههای TVM مستقر در کلیه ایستگاه‌های قطارشهری اقدام نمایند.
   رجائیان در خصوص معرفی ایستگاه‌هایی درسطح شهر مشهد که امکان خرید بلیت دوبعدی QR را دارند، اظهار کرد: در حال حاضر این امکان در 25 ایستگاه قطارشهری شامل 19 ایستگاه خط یک (شامل غدیر، پروین اعتصامی، هفده شهریور، بسیج، امام خمینی، شریعتی، قائم، طالقانی، فلسطین، آزادی، کوثر، سیدرضی، هفت تیر، اقبال لاهوری، نمایشگاه، کوهستان، وکیل آباد، بوستان ریحانه، فرودگاه) و 6 ایستگاه خط دو (شامل طبرسی، فجر، نبوت، شهید مفتح، راه آهن، شهدا، سعدی) فراهم شده است.
   وی همچنین تصریح کرد: باوجود محدودیت‌های سخت‌افزاری، تا پایان مهرماه تمامی دستگاه‌های مستقر در تمامی ایستگاه‌های قطارشهری بروزرسانی و آماده ارائه خدمات می‌شوند.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در ادامه با اشاره به امکان خرید بلیت تک‌سفره از طریق پیام‌رسان گپ نیز گفت: شهروندان و زائران می‌توانند از طریق پیام رسان گپ نیز بلیت‌های تک سفره قطارشهری را خریداری کنند؛ به نحوی که با استفاده از روباتی در این پیام‌رسان به آدرس MetroTickets@ امکان خرید بلیت تک‌سفره مهیا شده است. در تمامی مراحل خرید، راهنمای خرید بلیت همراه کاربر بوده و فرد می‌تواند به هر تعداد بلیت تک سفره قطار شهری مشهد را به صورت کد QR خریداری و با نزدیک کردن صفحه نمایش موبایل به گیت قطارشهری، از بلیت استفاده کند.
   رجائیان در خصوص مزیت تهیه بلیت‌های تک‌سفره قطارشهری گفت: توجه به اینکه تا پیش از این بلیت‌های QR تنها به صورت چاپی عرضه می‌شد، افزایش امکان تهیه بلیت‌های تک‌سفره و ارائه این قابلیت جدید، علاوه بر کاهش هزینه‌های چاپ و جلوگیری از هدر رفت کاغذ، باعث افزایش سرعت دریافت خدمات و صرفه‌جویی در وقت شهروندان مانند: کاهش صف انتظار در باجه‌ها و یا دغدغه بسته بودن باجه‌های فروش بلیت خواهد شد.
    

   تعداد بازدید: 45
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
  درباره ما