•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 52
   کد: 185053
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵

   پیشگامی شهرداری مشهد در حوزه فناوری اطلاعات

   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری یزد گفت: شهرداری مشهد از سالهای گذشته در حوزه فناوری اطلاعات پیش قدم بوده است.
   پیشگامی شهرداری مشهد در حوزه فناوری اطلاعات

   به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی فعالی در بازدید از روند اجرایی شهرداری الکترونیک در منطقه 12 مشهد و احداث مرکز نوآوری مشهد که به همراه تعدادی از مدیران شهرداری یزد صورت گرفت، اظهار داشت: شهرداری مشهد کارهای بنیادی و زیرساختی زیادی در زمینه هوشمندسازی انجام داده است و بعد از اصلاح فرآیندها به انجام کارهای مکانیزه پرداخته است.
   وی ادامه داد: شهرداری الکترونیک مشهد به پاسخگویی و ارائه سرویس های بهتر و رفع مشکلات و اعتماد ارباب رجوع کمک شایانی داشته است.
   فعالی افزود: اپلیکیشن " شهر من" که تمامی سرویس های شهرداری مشهد در آن متمرکز شده اند، طرح جدید و الگویی برای شهرهای دیگر است.
   وی در خصوص احداث مرکز نوآوری مشهد، خاطرنشان کرد: چندسال پیش پارک های علم و فن آوری در همه شهرها رشد کردند ولی این مجموعه اهمیت خود را دارد و نگاه مدیریت شهری مشهد به فناوری اطلاعات و استارت آپ ها را نشان می دهد.
   وی ادامه داد: شهرداری خود را از تصدی گری خارج کرده است و مجموعه ای را شکل می دهد و به دست بخش خصوصی می سپارد که باعث کاهش هزینه هاست و فضایی برای رشد جوانان و شهروندان مشهدی را فراهم می آورد.
   در ادامه حمیدرضا قمی، رییس شورای اسلامی شهر یزد نیز، گفت: هوشمندسازی فرآیندها و مراجعات مردم به شهرداری الکترونیک قابل توجه است که شفاف سازی، کاهش دخالت های انسانی برروی تصمیمات و پاسخگویی و کاهش مراجعه ارباب رجوع را سبب شده و این گام بزرگی در هوشمندسازی است.
   وی افزود: اصلاح فرآیندها، بهبود روش ها و مهندسی مجدد باعث این اقدام جامع شده است.
   قمی با بیان اینکه مرکز نوآوری رویکرد مثبتی است و باید از نوآوری ها در مدیریت شهری استفاده کنیم، تصریح کرد: موضوع رجوع به راه حل های استارت آپی موضوعی است که برای مدیریت شهری مدنظر است.
   وی بیان کرد: احداث کارخانه نوآوری آن هم در محلی که جنبه تاریخی برای صنعت خراسان رضوی دارد بسیار حائز اهمیت است و این پیام را خواهد داشت که ما همواره به نوآوری با تکیه بر صنعت خود بها می دهیم.

   تعداد بازدید: 52
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
  درباره ما