•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 44
   کد: 185454
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۸/۰۱
   مدیر مرکز نوآوری شهری شهرداری مشهد خبر داد؛

   برگزاری اولین نشست تخصصی برای رفع مشکلات طرح کارورزی

   مدیر مرکز نوآوری شهری شهرداری مشهد از برگزاری اولین نشست تخصصی بررسی موانع و چالش های پیش روی این طرح با حضور ارکان مختلف دخیل در این پروژه خبر داد.
   برگزاری اولین نشست تخصصی برای رفع مشکلات طرح کارورزی

   به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی به نقل از پایگاه اطلاع‎رسانی شهرداری مشهد، غلامرضا عباس ‎زاده در اولین جلسه بررسی چالش‎ها و موانع طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاه در کارگاه‎های تولیدی و صنعتی خراسان رضوی که با حضور نمایندگان دستگاه‎های متولی در مرکز نوآوری شهری شهرداری مشهد برگزار شد، با بیان اینکه حاضران با بررسی موانع و مشکلات موجود بر سر راه طرح کارورزی، تصمیماتی در این خصوص گرفتند، خاطرنشان کرد: از سال ۹۶ طرحی از سوی دولت برای گذراندن دوره کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی در کارگاه های تولیدی و صنعتی و به دنبال آن، به کارگیری و استخدام این نیروها در همان مراکز ابلاغ شد اما متاسفانه این طرح تاکنون به خوبی اجرا نشده است.
   وی افزود: معین اقتصادی شهرستان مشهد با هدف سامان دهی وضعیت این طرح، اولین نشست تخصصی بررسی موانع و چالش های پیش روی این طرح را با حضور ارکان مختلف دخیل در این پروژه برگزار کرد که در این جلسه مهم ترین چالش ها، پرداخت های تامین اجتماعی و تحقق نیافتن معافیت مالیاتی کارگاه ها بیان شد.
   عباس زاده اظهارکرد: به دلیل تحقق نیافتن معافیت مالیاتی، کارفرما از اجرای این طرح منصرف و مقرر شد این موضوع با اولویت در دستور کار قرار بگیرد تا برای رفع این مانع تصمیم گیری و برنامه ریزی شود.
   وی ادامه داد: البته این طرح یک مُسکن موقت و کوتاه مدت در فضای اشتغال استان بوده و برای بلند مدت نیز به دنبال این هستیم که با همکاری دانشگاه ها، طرح مهارت آموزی و کسب تجارب عملی را از درون دانشگاه آغاز و سپس دانش آموختگان را به مراکز کسب و کار معرفی کنیم.
   شایان ذکر است، شهرداری مشهد که با تصمیم استانداری خراسان رضوی به عنوان معین اقتصادی شهرستان مشهد انتخاب شده، بررسی موضوعی مشکلات و موانع موجود در حوزه های مختلف شهرستان را در دستور کار قرار داده است که رفع موانع موجود در اجرای طرح کارورزی یکی از آن هاست.

   تعداد بازدید: 44
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
  درباره ما