• چگونه کمتر پول اینترنت بدهیم
   چگونه کمتر پول اینترنت بدهیم

   چگونه کمتر پول اینترنت بدهیم

   کد اطلاعیه: 6113921
   تاریخ ثبت: ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
   تعداد بازدید:72

   پیامک «مشترک گرامی، حجم بسته اینترنت شما رو به پایان است» را می توان بعد از پیامک کسر از حساب بانکی، یکی از ناامید کننده ترین پیامک هایی دانست که برایمان ارسال می شود. دیگر همه ما این را می دانیم که استفاده از اینترنت سیم کارت ، هزینه های زیادی در پی دارد. پس باید حسابی حواسمان به میزان دیتایی که مصرف می کنیم جمع باشد تا بسته های اینترنتمان زود تمام نشود یا در انتهای ماه با قبض های کلان و درشت رو به رو نشویم. اما چند روش خیلی جالب وجود دارد که با آن ها می شود جلوی مصرف بی رویه داده را گرفت و باعث کاهش مصرف اینترنت دیتا شد. در ادامه به 7 مورد از آن ها می پردازیم و درباره اینکه چطور با استفاده از آن ها می شود در مصرف اینترنت صرفه جویی کرد، برایتان می گوییم.
   1-محدود ساز مصرف اینترنت
   از آنجایی که اینترنــت دیتای تلفن های همراه هیچ محدودیتــی را نمی پذیرند و تا جایی که کاربر داده مصرف کند همراه او خواهند بود، بهتر اســت باهوش باشید و قبل از اینکه قبض تلفن همراهتان بیاید یا مجبور بــه خرید بســته اینترنت تازه شوید، برای استفاده از دیتای تلفن همراه خود یک ســقف خاص تعیین کنید. با این کار دیگر مصرف روزانــه اینترنت دیتای تلفن همراهتان فراتر از حد خاصی نخواهد رفت و قادر خواهید بــود مخارج خود را زیرکانه مدیریت کنید.
   2-برنامه هایی برای کاهش مصرف اینترنت
   برخی از اپ هایی که همین الان روی گوشی هایمان نصب هستند فناوری فشرده سازی جالبی دارند که از طریق آن میزان دیتای مصرفی کاهش می یابد. اپ هایی چون گوگل کروم، اپرا مینی و سامسونگ مکس، نمونه های خوبی هستند که این فناوری درآن ها تعبیه شده است و می توان به کمکشان مصرف دیتای تلفن همراهتان را به میزان قابل توجهی کاهش داد. مثلا در گوگل کروم وقتی کاربر می خواهد وارد سایتی شود، گوگل پیش از باز کردن صفحه، آن را به سرورش منتقل می کند و بعد از اقداماتی برای فشرده سازی، آن را به شما نمایش می دهد. در واقع با این ویژگی، با صفحه فشرده شده ای مواجه می شوید که در طی بارگذاری، حجم کمتری از اینترنت شما را نسبت به حالت معمولی مصرف کرده است.
   3-جایگزین کردن اینترنت وای فای
   می خواهید هزینه ای که هر ماه بابت اینترنت پرداخت می کنید کم شود؟ پس بی خیال اینترنت دیتا شوید و یک راه دیگر برای گشت و گذار در فضای وب پیدا کنید. یکی از مناســب ترین گزینه ها برای جایگزینی اینترنت دیتای سیم کارت، استفاده از وای فای است که هم ارزان تر است و هم این روزها در شهر به وفور پیدا می شود. الان تقریبا تمام مکان های عمومی از جمله کافی شاپ ها، کتابخانه ها، ایستگاه های قطار و حتی پاساژهای تجاری بزرگ به وای فای مجهز هستند. پس اگر به مکانی رسیدید که وای فای رایگان داشت، حتما دیتای تلفن همراه خود را خاموش کنید و سریعا به آن وای فای عمومی متصل شوید.
   4-جلوگیری از به روزرسانی خودکار برنامه ها
   زمانی که دارید از تلفن همراهتان استفاده می کنید، کلی فعالیت مختلف در پس زمینه در حال انجام است که احتمالا از وجودشان بی خبر هســتید. تلفن های امروزی حتی یک لحظه هم بیکار نیســتند و مدام در پس زمینه به دنبال به روزرسانی های تازه می گردند، ایمیل های جدید را بررســی می کنند و سراغ پست های نو در شبکه های اجتماعیتان می روند.همه این فعالیت ها هم بــا اینترنت رابطــه تنگاتنگی دارند که نمی شــود به راحتی میانشان جدایی انداخت. همین همگام ســازی های ساده در طول روز کلی داده مصرف می کنند که حتی از آن ها با خبر هم نمی شــوید. پس باید با دست بردن در تنظیمات جلوی این قضیه را گرفت.
   5-تنظیم برنامه های تحت کلاد روی وای فای
   استفاده از حافظه های ابری و برنامه های تحت کلاد هنوز در کشــورمان خیلی فراگیر نشده است اما اگر شما جزو آن دسته افرادی هستید که از برنامه های این چنین مانند «گوگل درایو» و «دراپ باکس» استفاده می کنید، باید حواستان باشــد که این برنامه ها برای همگام ســازی داده هایشــان از اینترنت دیتای تلفن همراه استفاده نکنند. برای این کار به تنظیمات این سرویس ها بروید و مطمئن شوید که آن ها برای جابه جایی اطلاعات فقط از وای فای استفاده می کنند.
   6-استریم کردن ممنوع
   استریم در واقع روشی در تبادل اطلاعاتی مانند فیلم و موزیک است که در آن فایل فیلم روی تلفن همراه شما دانلود نمی شود و شما تنها می توانید در همان لحظه استریم شدن، به مشاهده فیلم یا گوش دادن به موزیک مورد نظر بپردازید. بیشــترین کاربرد این فناوری در کشورهایی است که افراد به دلیل قانون کپی رایت، برای دانلود یک موزیک یا فیلم باید هزینه بالایی بپردازند. این افراد با اســتریم کردن می توانند با هزینه ای بسیار کمتر، فیلم یا موزیک موردنظر را یک بار روی تلفن همراه خود اجرا کنند. اما از آنجایی که با استریم کردن، چیزی روی حافظه دستگاه ذخیره نمی شود، شاید برخی از شما برای پر نشدن حافظه تلفن همراه موزیک های مورد علاقه تان را بیشتر استریم کنید. ولی با هر آهنگی که استریم می کنید، اپراتور سیم کارت شــما کنتور انداختن را شروع می کند و تا جایی که می تواند برایتان هزینه می تراشد. پس شاید بد نباشد در بیرون از خانه و مکان هایی که دسترسی به وای فای ندارید، تعدادی از موزیک های مورد علاقه خود را دانلود کنید و روی حافظه نگه دارید. با این کار دیگر هیچ داده ای تبادل پیدا نمی کند که مجبور باشید برایش هزینه کنید.
   7-کمتر آنلاین شویم
   هر روز که از خانه بیرون می زنید، از خودتان بپرسید «آیا واقعا لازم است که الان آنلاین باشــم؟» زندگی آنلاین این روزهای ما، عادت های بدی برایمان به وجود آورده است. لحظه ای نیست که درگیر ایمیل هایمان نباشیم. اصلا نمی توانیم تلفن های همراهمان را برای ثانیه ای کنار بگذاریم و بی خیال ارسال پیام از طریق پیام رسان های محبوبمان بشویم. بیهوده چرخیدن در فضای وب و دنبال کردن یک مشت شایعه و اخبار نه چندان مهم که دیگر بماند. آیا وجود همه این ها در طول روز ضروری است؟ صد در صد نه. همه ایمیل ها، پست ها و همچنین پیام هایتان را در آخر روز هم می توانید بررسی کنید. پس هر از گاهی بی خیال زندگی آنلاین خود شوید و در ازای این کار کمی هم بیشتر برای خود پول پس انداز کنید
   منبع : شهرآرا

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
  درباره ما